Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Zihin Gezgini - Reminiscence

HD 11683 2021
Puanla:
7 / 10
1 1
Zihin Gezgini
Fragmanı izle

Hugh Jackman gibi efsane bir aktörün Nick isimli bir dedektifi canlandırdığı 4k formatında ve dublajı tamamlanan Zihin Gezgini filminde yönetmen ve senarist koltuklarındaki isim Lisa Joy’dur. Gerilim dozu oldukça yüksek bir seviyede izleyen bilim kurgu filminin başrol oyuncu kadrosu ise Hugh Jackman başta olmak üzere Thandiwe Newton ve Rebecca Ferguson isimlerinden oluşmaktadır.

Reminiscence adıyla da sitemizde yer alan filmde Nick bir dedektiftir ancak Nick sıradan bir dedektif değildir. Zaman oldukça ileri bir tarihi göstermektedir ve artık dedektiflik eski usul yerine zihinlerde yapılmaktadır. Başka bir değişle Nick bir zihin gezgini yani dedektifidir. İnsanlar Nick’e herhangi bir şeyi kaybettiklerinde ya da uzun zaman önce olan bir olayı unuttuklarında gelirler ve Nick’de onların zihinlerinde gezinerek onlara ihtiyacı olanı bulur.

Nick işinde oldukça iyidir ve bu şekilde geçimini sağlamaktadır. Yine kapısından bir müşteri girdiğinde Nick onun sıradan bir müşteri olmadığını onu görür görmez hisseder. Mae isimli genç kadın Nick’den kaybettiği anahtarlarını bulmasını ister. Nick ise ona yardım eder ancak ortada Nick’in anlamlandıramadığı bir şeyler vardır. Bir şeylerin tanıdık geldiği bu kadın yeniden gelip Nick’ten istediği bilgiyi almaya gelmediğinde Nick bu durumdan şüphelenir ve Mae isimli kadının kim olduğunu ve neden geri dönmediğini araştırmaya başlar. 

Nick bu kadını araştırdıkça ve ona neler olduğunu daha da merak ettikçe kısa süre sonra Mae adındaki bu kadının kendisine hiç de yabancı olmadığını fark eder. Nick bir anda Mae ile bir geçmişi olduğunu fark eder ve geçmişte neler olup bittiğini çözmek için geçmişte zihin yolculuğuna başlar. Fakat Nick her yolculuğa gittiğinde biraz daha geç geri dönmeye başlar ve sonunda aslında neler olup bittiğini çözer. Ancak Nick’in bulduğu gerçekler onun çok önemli bir karar vermesine de neden olacaktır! Nick’in alması gereken bu önemli karar nedir? Nick ve Mae arasında geçmişe dayalı bir bağlantı söz konusu mudur? Yoksa Nick’in öğrendiği gerçekler başka bir yolu mu işaret etmektedir?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
usta

 güzeldi...bitince üzüldüm...

6 Ay Önce
Dragon

Gerçekten son yıllarda izlediğim en iyi filmlerin başında geliyor 10 üzerinden 10 ... Görüntü kalitesi ve seslendirme de harikaydı elinize sağlık 🙏😇

10 Ay Önce
Film Reytingleri