Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
8 / 10
1 1
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri
Fragmanı izle

The Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi serilerinde geçen olaylardan binlerce yıl öncesini konu alan Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi Orta Dünya’daki birçok destanı, yükselişi ve çekişi ele alıyor. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri 2022 yılında yayına girmiş bir aksiyon, macera ve drama dizisidir. 

Orta Dünya’da barış hakimdir. Uzun yıllar boyunca birbirinden ölümcül kötü güçlerin hakimiyetinde olan bölge nihayet sessiz ve sakin bir atmosfere bürünmüştür. Bir süre sonra binlerce yıldır Orta Dünya halkları tarafından bilinen kötü güçler tekrar ortaya çıkmaya başlar. Bütün Orta Dünya karanlığa gömülmek üzeredir. Bu sırada serinin tanıdık karakterleri ve yeni roller devreye girerek Orta Dünya’ya barış getirmeye çalışacaktır. Dumanlı Dağlar’ın rüzgârlı zirvelerinde, karmaşık yollarında ve karanlık derinliklerinde başlayan bu serüven Orta Dünya’nın birçok önemli bölgesine kadar devam edecektir. 

Elf başkenti olan Lindon’da, Orta Dünya’da ortaya çıkan kötülükler için hazırlıklar yapılırken, insan krallığı Numenor’da kıpırdanmalar başlayacaktır. Numenor krallığının yükselişi, gelişmesi ve düşüşü ani bir şekilde yaşanırken, savaşlarda yenilenler, kazananlar ve kaybedenler Orta Dünya’nın bundan sonraki kaderine yön verecektir. Güç Yüzükleri birer birer ortaya çıkarak tehlike oluştururken, Melkor’un, Gazap Savaşı sırasında sağ kolu Sauron’un ortadan kaybolması ile de bu atmosfer daha aceleci ve kaotik bir hal alacaktır. 

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi dizi tarihinin en pahalı yapımı olması ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Yaklaşık olarak 465 milyon dolarlık bütçesi sayesinde ilk sezonunu ekranlara taşıyacak olan yaratıcılar yönetmen koltuğunda Patrick McKay ve John D. Payne  yer alıyor. Galadriel karakterine Morfydd Clark isimli oyuncu hayat veriyor. Sadoc Burrows rolünü Lenny Henry üstlenirken Elanor ‘Nori’ Brandyfoot’u Markella Kavenagh, Marigold Brandyfoot’u, Sara Zwangobani canlandırıyor. Dizinin senaryo kısmında da kitapların yazarı olan J.R.R. Tolkien, Patrick McKay, John D. Payne, Jason Cahill, Justin Doble ve Gennifer Hutchinson yer alıyor. Dizinin müzikleri ise Bear McCeary isimli sanatçıya ait. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri