Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Yeşil Fener: Korkun Benden
Fragmanı izle

DC evreninin en korkusuz kahramanlarından biri olan Green Lantern’in henüz süper kahramana dönüşmeden önceki hayatını ve sonrasında yaşadıklarını konu alan bu film, özellikle çizgi roman severlere son derece keyifli bir yapım sunuyor. Bir süre önce görevini tamamlamış bir keskin nişancı olan John Stewart’ın günün birinde yeşil bir güç yüzüğü bulmasının ardından hayatının bambaşka bir hal almasını konu alan bu filmin yönetmenlik koltuğunda Jeff Wamester otururken, Green Lantern: Beware My Power filminin senaristliğini ise Ernie Altbacker ve John Semper üstleniyor. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan bu film, animasyon; macera ve bilim kurgu türlerinde karşımıza çıkıyor. İlk gösterimini 27 Temmuz 2022 tarihinde yapan 4k film, IMDB’den de 6.1 puan almayı başarıyor. Filmin seslendirme kadrosunda ise Aldis Hodge, Jimmi Simpson, Nolan North, Brian Bloom, Jamie Gray Hyder, Keesha Sharp ve Simon Templeman bulunuyor.

Cesur ve yetenekli bir keskin nişancı olan John Stewart (Aldis Hodge), her zamanki gibi katıldığı tehlikeli görevden başarıyla dönmüştür ve terhis edilmiştir. Ancak bu görevden sonra John’un hayatı, asla eskisi gibi olmayacaktır. Askerliğini bitirdikten sonra hayatında hangi yöne doğru ilerleyeceği hakkında hiçbir fikri olmayan John, bir süre sonra daha önce hiç görmediği şeylerle karşılaşacak ve kendisini akılalmaz bir durumun içerisinde bulacaktır. Günün birinde yeşil bir yüzük bulan John Stewart, başlarda bu yüzüğün sıradan bir yüzük olduğunu düşünse de; kısa süre sonra bu yüzüğün bambaşka bir şey olduğunu fark eder. 

Yüzüğü takan kişiye süper yetenekler sağlayan bu yüzüğün insan yapımı olmadığını ve kesinlikle başka bir gezegenden geldiğini anlayan John, başlarda yüzüğü kullanıp kullanmamak konusunda tereddüt eder. Ancak John’un da düşündüğü gibi bu yüzük, başka bir gezegenden gelmektedir. Üstelik John’da olmaması gereken bu yüzüğün peşinde olan son derece kötücül güçler de vardır. Kısa süre sonra Green Arrow, Adam Strange ve Hawkgirl ile tanışan John, artık dünyayı koruyan; Green Lantern isimli bir süper kahramandır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri