Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Yalnız Kurt - Lone Wolf

HD 1478 2021
Puanla:
5 / 10
1 1
Yalnız Kurt
Fragmanı izle

Avustralya yapımı bir drama bilim kurgu gerilim filmi olan Lone Wolf, 2021 yılında vizyona girmiştir. 4k filmin yönetmenliğini Jonathan Ogilvie üstlenmiştir. Senaryosu ise Joseph Conrad ve Jonetjan Ogilvie tarafından yazılmıştır. Başrollerinde Hugo Weaving, Diana Glenn ve Tilda Cobham-Hervey bulunur. Yan oyuncuları ise osh McConville, Stephen Curry, Marlon Williams, Chris Bunton, Lawrence Mooney ve Tyler Coppin gibi isimlerden oluşmaktadır.

Hem senarist hem de yönetmen olan Jonathan Ogilvie, yapmış olduğu bu filminin konusunu Joseph Conrad tarafından 1907 yılında yazılan “The Secret Agent” isimli kitaptan almıştır. Kitapta 20. yüzyılda geçen bir aksiyon hikayesi anlatılmaktaydı. Ogilvie’nin filminde ise bu 20. yüzyıl yakın bir geleceğe uyarlanmış, Londra ise Avustralya olarak değiştirilmiştir. Bir doğa eylemcisi olan Winnie (Tilda Cobham-Hervey) erkek arkadaşı Conrad (Josh McConville) ile birlikte yetişkinlere yönelik cinsel kitap ve video satan bir market işletmektedir. Ama işleri ne yazık ki pekiyi gitmemektedir. Öte yandan Winnie’nin erkek kardeşi olan Stevie (Chris Bunton) da Winnie ile birlikte yaşamaktadır. Öğrenme engellisi olan Stevie’nin hayvan sevgisi en az Winnie kadar çoktur. Bir gün Conrad’a, yasaklanmış ve sansüre uğramış bir Antifa örgütü tarafından bir teklif gelir. Gelen teklifte yaklaşmakta olan G20 zirvesine yönelik yapılan eylemlerde Conrad’ın da yer alması istenmekte, bu sayede G20 zirvesinin engellenmesini sağlamasıdır. Ancak Conrad bu entrikanın odak noktasında kendisinin olabileceğini aklına bile getirmez.

Kitaptan uyarlanılarak yapılmış olan bu film, oldukça başarılı bir uyarlama olmasıyla alkış toplamıştır. Yakın gelecekte geçen filmde lo-fi olarak bilinen ve sinema dünyasında yeni yeni kendisini göstermeye başlayan sanat türünün de yer almasıyla özellikle bu sanat türünün severleri arasında oldukça beğenilmiştir. Öte yandan filmin çekiminde ve yapımında düşük teknolojili cihazlar kullanılmıştır. Bunun amacı yönetmeninin dediğine göre filmin bir distopyayı anlatıyor olmasından dolayı büyük ekranlar için uygun olmadığı, büyük ekranlar yerine küçük ekranlara özel yapılmış bir film olduğudur. Öyle ki film, sinema perdeleri yerine kendisine internette bir yer bulmuştur.

Bir veri dosyasında filmin ana konusu yer almaktadır. Bu veri dosyası Kylie (Diana Glenn) isimli eski bir polis memuru tarafından toparlanmış ve kaypak bir adalet bakanına (Hugo Weaving) verilmiştir. Önündeki seçimlere hazırlanan bakanın elindeki en büyük aracı “dataveillance” adını verdiği ve bu tür veri dosyalarını barındıran bir toplu gözetim sistemidir. Bu sistem sayesinde seçimlere hazırlanmakta ve kendisine kimlerin tehlike oluşturabileceğini tespit etmektedir. Diğer tarafta ise Conrad, Kylie’e bakanlığın kendilerini nasıl gözettiğini anlatır. Dediğine göre kendilerine karşı aktif bir dinleme bulunmasa da gerek yangın detektörlerinde, gerek kameralarda gerekse de aynalarda bulunan elektronik cihazlar aracılığıyla her söyledikleri dinlenmektedir. Kendileri hakkında bir şüphe oluştuğunda şimdiye kadar söyledikleri incelenmektedir. Dolayısıyla her geçtikleri sokak ile her girdikleri ve her söyledikleri kayıt edilerek bakanlık tarafından tutulmaktadır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri