Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Umudun Dili - Persian Lessons

HD 14304 2020
Puanla:
8 / 10
6 1
Umudun Dili
Fragmanı izle

Umudun Dili - Persian Lessons 2020. Bir Alman toplama kampındaki Yahudi bir adam, Belçikalı bir annesi ve İranlı bir babası varmış gibi davranır ve daha sonra konuşmadığı bir dil olan Farsça'yı bir Nazi'ye öğretmeye zorlanır. 

1942. Belçikalı genç bir adam olan Gilles, diğer Yahudilerle birlikte SS tarafından tutuklanır ve Almanya'daki bir toplama kampına gönderilir. 
Muhafızlara Yahudi değil, İranlı olduğuna yemin ederek infazdan kıl payı kurtulur. Bu yalan onu geçici olarak kurtarır, ancak Gilles görünüşte savunulamaz bir göreve atanır: savaş bittiğinde İran'da (İran) bir restoran açmayı hayal eden kampın mutfağından sorumlu subay Koch'a Farsça öğretmek. Gilles kendini kelime kelime bilmediği bir dil icat etmek zorunda bulur.

İki adam arasındaki olağandışı ilişki kıskançlık ve şüphe uyandırmaya başlayınca Gilles, tek bir yanlış hareketin dolandırıcılığını açığa çıkarabileceğinin kesinlikle farkına varır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Mehmet

Mükemmel  ötesi kesinlikle tavsiye edebilirim 

8 Ay Önce
umudun dili

çok etkileyici bir film. Ölümden kurtulmak için yaptığı şey bir de yaşanmış bir hikayeden alıntı olması ayrı bir güzellik. tavsiye ederim.

11 Ay Önce
Film Reytingleri