Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Umma

HD 1086 2022
Puanla:
6 / 10
1 1
Umma
Fragmanı izle

Amanda artık Amerika’da bir hayat kurmuştur ve başından geçen bazı acı olayların ardından kendini kızı Chris’i büyütmeye adamıştır. Amanda’nın bir arı çiftliği bulunmaktadır ve uçsuz bucaksız meyve ağaçları ile dolu olan çiftliğinde kızı için çalışmaktan memnundur. Ancak kızı Chris büyüdükçe Amanda hiç beklemediği tepkileri de kızından görmeye başlar. Amanda kızına her şeye ve bu ıssız hayata sadece onun için katlandığını söylese de Chris okulu bahane etmekte ve bu çiftlikten kurtulacağı günü beklemektedir.

Amanda çiftliğinin yanında arıcılık da yapmaktadır ve bir tarafta da küçük baş hayvanları da yetiştirmektedir. Amanda’nın sessiz sakin hayatı ise bir gün çiftliklerine gelen bir yabancı yüzünden bozulur. Bu yabancı Amanda’ya annesinin öldüğünü resminin ve küllerinin kendisine kaldığını söyler. Amanda’nın annesinin vasiyetine göre ise Amanda annesi için sonsuza dek kalacağı yeri bulmalıdır aksi halde annesinin ruhu rahat etmeyecektir. Amanda ise aslında annesinden nefret etmekte ve hatta ondan korkmaktadır. Yıllar önce annesini terk eden ve bir daha da arkasına bakmayan Amanda sürekli olarak annesi gibi bir kadın olmaktan çekinmiştir ve bu yüzden de kızı Chris’i çok dikkatli bir şekilde yetiştirmiştir. Fakat Amanda’nın annesinin ölümü ve küllerinin ona geri getirilmesi ve Amanda’nın annesinin son isteğini yapmaması Amanda ve kızı için bir kâbusun da başlangıcı olacaktır. Her ne kadar Chris sorsa da Amanda asla geçmişinden bahsetmemiştir ve özellikle annesini hayatından silmiştir. Şimdi ise Amanda yeniden geçmişin karanlık yüzü ile kozlarını son bir defa daha paylaşmalıdır.

Korku ve gizem öğelerini geçmişin korkunç dramı ile birleştiren Umma filminin hem yönetmen hem de senarist koltuğunda Iris K. Shim ismi bulunmaktadır. 4k film formatının yanı sıra dublajı da eklenen filmde Sandra Oh ile Fivel Stewart ve de Dermont Mulroney isimleri de yapımın başrol oyuncu kadrosundaki simalardır. Amanda karanlık geçmişinden kızı Chris’i korumayı başarabilecek midir?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri