Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
6 / 10
1 1
Tomris Efsanesi
Fragmanı izle

The Legend of Tomiris adıyla da sitemizde 4k formatında yer alan film, Tomris adındaki kadın savaşçının yıllara dayanan ihanetin bedelini ödetmesini ve sonrasında da büyük bir komutan ile olan acımasız savaşını anlatan bir yapımdır. 

Tomris Efsanesi adıyla dublajlı olarak da izleyebileceğiniz filmde, Tomris annesini doğum esnasında kaybetmiştir ve cesur ve akıllı ancak merhametli bir babanın evladı olarak yaşamına devam etmiştir. Her ne kadar annesiz de olsa babasına sahip olan Tomris çok zaman geçmeden babası da kalmıştır. Çünkü babasının akrabaları Tomris’in tahtını kıskanmaktadırlar. Baba tarafının ihanetine uğrayan Tomris’in babası katledilir ve tam da Tomris ele geçirilecekken babasına dost olan bir kabilenin son an da yetişmesi ile Tomris sağ salim kurtarılır. 

Tomris bu dost kabilenin evladı olarak hem de savaşçı kadınlar arasında yetiştirilir. Yıllar geçtikten sonra Tomris yine bu kabileden savaşçı bir gençle evlenir. İsmi Argun olan bu genç sayesinde Tomris kısa süre sonra yeniden babasının tahtını ele geçirir ve onun mirasını yeniden üstlenir. Babasının tahtına ve topraklarına ve unvanına yeniden sahip olan Tomris artık huzur içindedir ve kurduğu ailesine ve topraklarına hükmetmektedir. 

Tomris hayatının bu şekilde huzur içinde geçeceğini zannederken ansızın kapısında beliren Pers elçileri yüzünden Tomris yeninde kılıcını kuşanır. Çünkü Tomris bu elçilerin iki yüzlü davranmalarına rağmen asıl niyetlerinin topraklarını ele geçirmek olduğunu bilmektedir. Elçilerin teklifi açıktır, Tomris ve kocası Argun direnmeyecektir, toprakları sakince Pers kralına devredecek ve kendi topraklarında köle olarak yaşamaya devam edeceklerdir. Tüm bunlar ise elçilere göre kan dökülmesinden çok daha iyidir. 

Tomris ve kocası Argun bu sözde sakin taktiğin asla gerçek olmadığını ve eninde sonunda herkesi Pers kralının yok edeceğini çok iyi bildikleri için zaman kaybetmeden çok kanlı bir savaşa hazırlanırlar. Tomris tarihin en acımasız ve korkunç kralına yani Pers kralına karşı ayakta durmayı başarabilecek midir?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri