Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Togo

HD 5365 2019
Puanla:
9 / 10
1 1
Togo
Fragmanı izle

4k film formatıyla 2019 yılında seyircinin karşısında yerini bulan ve Amerikan yapımı olan Togo, bir tarihi macera drama filmidir. Ericson Core tarafından yönetmenliği yapılan filmin senaryosu Tom Flynn isimli yazar tarafından kaleme alınmıştır. Wiffem Dafoe ile Julianne Nicholson ve de Christopher Heyerdahl isimli oyuncular başrollerini oluşturmaktadır. 

Alaska eyaletinin Nome kentinde yaşayan Seppala ve eşi Constance’in, 1913 yılında kızak için besledikleri köpeklerine bir sibirya kurdu yavrusu dahil olur. Seppala, doğan yeni yavrunun çok küçük ve küçük olduğundan dolayı da güçsüz olduğunu düşündüğünden dolayı ailenin üzerine gereksiz yük olacağına inanın ve yavruyu öldürmek ister. Eşi Constance ise buna sert bir şekilde karşı çıkar ve köpeğe en azından bir şans vermek ister. Yavru köpek büyümeye başladığında kontrol edilmesinin oldukça zor olduğunu ve enerji dolu olduğu görülür. Gençlik zamanlarında diğer köpekler dışarıda çalışırken kendisi tek başına evde kalmayı reddeder ve evden kaçarak diğer köpekleri bulmaya çalışır. Seppala için zorluk çıkarınca onu kulübeye kitler ancak bu seferde genç köpek camı kırar ve tekrar Seppala ve diğer köpeklere katılır. Seppala eninde sonunda mücadele etmekten yorulur ve genç köpeğin diğer köpekler ile birlikte koşmasına izin vererek onu serbest bırakır. Kısa bir süre içinde enerji dolu genç köpeğin diğer köpeklerden çok daha hızlı olduğunu ve onları rahat bir şekilde geçebildiğini fark eder. Üstüne üstelik diğer köpekler, genç köpeği lider olarak da kabul edince Seppala, genç köpeğin bir şampiyon olabileceğini düşünmeye başlar. Bu sebep ile genç köpeğe Togo ismini koyar ve onu eğitmeye başlar. Sonrasında Togo, Alaska’da düzenlenen tüm köpek yarışlarını kazanmaya başlayınca hem Togo hem de Seppala ülke genelinde bir ün kazanır. 

1925 yılına gelindiğinde Nome kentinde ortaya çıkan bir difteri salgınından dolayı nüfusun genç çocukları hayatını kaybetmeye başlar. Kentin valisi yakında bulunan bir başka kentten aşı getirmek için uğraşır ama karşısına çıkan zor iklim şartları buna engel olur. Bu kriz amacıyla toplanan kent konseyi, Seppala’yı aşıları almaya gitmesi için görevlendirir. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
DarkyFB

Bu zorbey denen arkadaş film ile ilgili eleştiri yapmışsın senaryoya dair ancak bu bir uydurma senaryo değil gerçek hayattan alınmış bir film. Önce sen lise seviyesinden bir çık araştır ondan sonra gel buraya yorum yap. Film gerçekten çok iyi arkadaşlar tavsiye ederim.

6 Ay Önce
zorbey

film başlarken sonucunu kestirmek kolay olmuş büyük bulutlar fırtınalı mevzu kahraman adam ve köpeği ölmesin diye çocukları kurtarma genel potre bu bilim kurgu filmleri daha çok izleyen birisi olarak şunu söylemeliyim macera filimleri orta okul lise seviyesinde bir ergenmi yazıyor senoryolarını yoksa bu tarz filimlerde böylemi olası gerek çok basit seneryo kış severlere güzel kış ses efekleri ve görüntüleri derim gerisi yukarda düşündüğüm gibi

7 Ay Önce
Film Reytingleri