Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Tenet

HD 7506 2020
Puanla:
7 / 10
2 1
Tenet
Fragmanı izle

Tenet izle 2020. Bir CIA ajanı, "Protagonist", Kiev opera binasında bir çıkarma operasyonuna katılır . Bir eseri ele geçirdikten sonra, Kahraman paralı askerler tarafından yakalanır. İntihar hapı içmeden önce işkence görüyor.

İntihar hapının bir sadakat testi olduğunu ve eserin kaybolduğunu öğrenmek için uyanır. Kahraman, Tenet adlı bir kuruluş tarafından işe alınır. Bir bilim adamı ona "ters çevrilmiş" entropili , yani zamanda geriye doğru hareket ettikleri anlamına gelen mermiler hakkında bilgi verir.

Protagonist onun karşılayan işleyicisi bir CIA temas yoluyla, Neil, ve onlar silah tüccarı Priya Singh ters mermi iz Mumbai, Hindistan. Priya'nın Tenet üyesi olduğunu ve kartuşlarının Rus oligark Andrei Sator tarafından satın alınıp ters çevrildiğini öğrenirler . Kahraman, sahte bir Goya çizimini yanlış bir şekilde doğrulayan bir sanat değerlendiricisi olan Sator'un ayrı yaşadığı karısı Kat'a yaklaşır . Sator'un çizimi sahtekar Arepo'dan satın aldığını ve Kat'in kimlik doğrulamasını ilişkilerinde onu kontrol etmek için şantaj olarak kullandığını söyler.

Kahraman ve Neil, Oslo Havalimanı'ndaki Rotas serbest liman depolama tesisinden çizimi çalmayı planlıyor. Orada bir cihazdan çıkan iki maskeli adamı savuştururlar. Daha sonra Priya, cihazın bir turnike, nesnelerin ve insanların entropisini tersine çevirebilen bir makine olduğunu ve maskeli adamların zaman içinde zıt yönlerde seyahat eden aynı kişi olduğunu açıklıyor.

Kat, Kahramanı Sator ile tanıştırır ve çizimin bozulmamış olduğunu öğrenir. Sator, Kahramanı öldürmeyi planlıyor, ancak Kahraman, Kat onu boğmaya çalıştıktan sonra Sator'un hayatını kurtarıyor. Sator ve Kahraman, sözde plütonyum-241 içeren bir davayı almak için bir ortaklık kurar . In Tallinn , Protagonist ve Neil bir konvoy pusuya ve aslında Kiev'de kayıp objeyi içeren dava, çalmak.

Kat'i rehin tutan ters bir Sator tarafından pusuya düşürülürler. Kahraman, onu aldıktan sonra geri çekilen Sator'a boş bir dava verir. Kahraman Kat'i kurtarır, ancak kısa süre sonra yakalanır ve turnikeli bir depoya götürülür.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri