Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
4 / 10
1 1
Sıfırlar Ve Birler
Fragmanı izle

Abel Ferrara tarafından yazılıp yönetilen, Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya ortak yapımı bir gerilim filmi olan Zeros and Ones; Roma’da düzenlenecek bir bombalamadan haberdar olan asker J.J. ve kardeşi Justin’in bu saldırıyı durdurabilmek için verdiği mücadeleyi konu alıyor. 2021 yılında Locarno Film Festivali’nde prömiyerini yapan 4k filmin oyuncu kadrosunda ise Ethan Hawke ile Cristina Chiriac, Phil Neilson ile Valerio Mastandrea ve Dounia Siçov ve de Korlan Madi gibi isimler bulunuyor.

COVID-19 pandemisinin dünyayı kasıp kavurduğu zamanda geçen filmde, bir Amerikan askeri olan J.J, savaş bölgesi olan Vatikan’a yaptığı tren yolculuğunun ardından Roma’nın boş sokaklarında biraz yürüyüp evine ulaşır. Eve geldiğinde Stephen Gurewitz isimi bir askerden bugün kaydettiği görüntüleri göndermesi için bir çağrı alan J.J, görüntüleri Gurewitz’e gönderir. Kısa süre sonra dairesinden ayrılan J.J, kıdemli bir asker olan Phil ile buluşur ve ondan şehirde meydana gelen bombaların arkasında olan terörist grubunun görüntülerini izler. Fakat J.J, bu görüntüleri izlediğinde şok edici bir durumla karşı karşıya kalacaktır. Bombalamaların sorumlusu olan teröristler, yaptıkları saldırıyla insanları ABD tarafından gelebilecek büyük bir tehlikeden kurtardığını söylüyor. Bunun ardından Phil, JJ’yi, Roma İmparatorluğu’nun sembollerinden biri olan Aziz Petrus Bazilikası’nın yakınlarına bırakır. 

Phil, burada J.J'ye kanıt toplamasını ve bunu yaparken teröristlerin gerekli mesajı alabilmeleri için tam yetki sahibi olduğunu söyler. Bunun ardından J.J, kanıt topladığı bu yerde kızıyla birlikte yaşayan; kardeşi Justin’in karısının kardeşi olan Valeria’yı ziyaret eder. Valeria’ya Justin’in yerini soran J.J, onun hakkında pek de bir şey öğrenemez. Valeria, Justin’in halen hapishanede olduğunu ancak uzun zamandır onunla görüşmediğini söyler. Aynı zamanda Valeria, Justin’in muhtemelen hayatta olduğunu ancak bunun pek de uzun sürmeyeceğini söyler. Çünkü Justin, isyancı olarak eylemler düzenlediği süre içerisinde hükümete karşı büyük suçlar işlemiş ve aynı zamanda bilmemesi gerektiği şeyler öğrenmiştir. Ancak bu durum, J.J’nin kardeşinin peşinden gitmesine engel olmayacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri