Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
9 / 10
22 1
Shang-Chi ve On Halka Efsanesi
Fragmanı izle

Shang-Chi ve On Halka Efsanesi - Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings izle. Yaklaşık bin yıl önce, Xu Wenwu ölümsüzlük ve tanrısal güçler veren mistik on yüzüğü keşfeder . Tarih boyunca krallıkları fetheden ve hükümetleri deviren On Yüzük örgütünü kurar. 1996'da Wenwu , efsanevi canavarları barındırdığı söylenen bir köy olan Ta Lo'yu arar. Büyülü bir ormanın içinden köy girişine gider ama koruyucu Ying Li tarafından durdurulur.

İkisi aşık olur ve Ta Lo köylüleri Wenwu'yu reddettiğinde, Li onunla ayrılmayı seçer ve iki çocukları olur, Shang-Chi ve Xialing ; aşkı bulduktan sonra, Wenwu organizasyonunun liderliğini terk eder ve On Yüzüğü ve onun bahşettiği güç ve ölümsüzlüğü kilitler. Shang-Chi 7 yaşındayken Li, Wenwu'nun düşmanları Demir Çete tarafından öldürülür.

Wenwu bir kez daha On Yüzük'ü takar, Demir Çete'yi katleder ve örgütünün liderliğini sürdürür. Shang- Chi'yi dövüş sanatlarında acımasız bir eğitimden geçirir, ancak Xialing'in diğerleriyle birlikte çalışmasına izin vermez, bu yüzden Xialing kendini gizlice öğrenir. Shang-Chi 14 yaşındayken, Wenwu onu Demir Çete liderine suikast düzenlemesi için gönderir.

Görevini tamamladıktan sonra travma geçirmiş bir Shang-Chi kaçar.San Francisco ve "Shaun" adını benimser. Günümüzde Shang-Chi, geçmişinden haberi olmayan en yakın arkadaşı Katy ile birlikte park uşağı olarak çalışmaktadır. Li'nin Shang-Chi'ye verdiği bir kolyeyi çalan On Yüzük tarafından bir otobüste saldırıya uğrarlar.

Shang-Chi, Li'den aldığı eşleşen kolyenin peşinden On Yüzük'ün gideceğinden korkarak kız kardeşiyle buluşmak için dışarı uçar. Ona yardım etmekte ısrar eden Katy'ye geçmişini açıklar. Xialing'i, genç yaşta Wenwu'dan kaçtıktan sonra kurduğu Macau'daki bir yeraltı dövüş kulübünde bulurlar. On Yüzük dövüş kulübüne saldırır ve Wenwu Shang-Chi, Katy, Xialing ve kolyesini yakalamak için gelir.

Wenwu'nun Ta Lo'ya giden mistik bir haritayı ortaya çıkarmak için kolyeleri kullandığı On Yüzük'ün bileşimine götürülürler. Wenwu, Li'nin kendisine seslendiğini duyduğunu ve Ta Lo'da mühürlü bir kapının arkasında esir tutulduğuna inandığını açıklar. Onu serbest bırakmazlarsa köyü yok etmeyi planlıyor. Çocukları ve Katy itiraz edince onları hapse atar. Üçlü , On Yüzük'ün Wenwu'yu  taklit ettiği için hapse attığı eski aktör Trevor Slattery ve onlara Ta Lo'ya rehberlik etmeyi teklif eden hundun arkadaşı Morris ile tanışır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
ali

ilk dakikasından son dakikasına tuvalete gidemeden izlenecek. müthiş akıcı bir filmdi.. 10 üzerinden 8 buçuk garantii..

4 Ay Önce
Utkuu

İzlenir bence güzeldi 

7 Ay Önce
dagi

türkçe dublaj denmiş ama türkçesi nerde ?

11 Ay Önce
Film Reytingleri