Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
5 / 10
1 1
Şeytanın Mührü
Fragmanı izle

Şeytanın Mührü - The Unholy izle. Film, 1845'te Massachusetts, Banfield'de büyücülükle suçlanan bir kadının idam edilmesiyle açılıyor. Kadın bir ağaca asılır ve sonunda ateşe verilir. Ancak ölmeden önce ruhu bir oyuncak bebeğin vücuduna bağlıdır.


Yıllar sonra, gözden düşmüş gazeteci Gerry Fenn, tuhaf ve olağandışı her şeyi rapor eden bir işte çalışır. Son görevi onu Boston'a götürür ve burada garip olduğu iddia edilen aktivitenin bir genç şakası olduğu ortaya çıkar. Ayrılmaya hazırlanırken, filmin başlarında gösterilen bebeği keşfeder ve bilerek onu ezerek yanlışlıkla kadının ruhunu özgür bırakır. Gerry daha sonra, Alice adında genç bir kızın yolun karşısına geçtiğini gördükten sonra arabayı sürerken bir kaza geçirir. Onu, bebeği bulduğu yer olan giriş bölümünden ağaca kadar takip eder ve yere yığılmadan önce onun konuşmasını duyar. Onu yakındaki bir kiliseye götürdüğünde, Alice'in sağır olduğunu ve konuşamadığını öğrenir. Gerry, bir aldatmaca veya şakadan ziyade gerçek bir hikaye olabileceğini düşündüğü şeyi araştırmak için şehirde kalmaya karar verir.

Ertesi gün Alice, Meryem Ana tarafından tedavi edildiğini konuşarak ve ilan ederek toplumu şaşkına çevirir. Bu, diğer görünüşte mucizevi şifalar tarafından daha da ileri götürülen bir medya öfkesini başlatır. İyileştirmeler sırasında, kilisenin kanosunun yanındaki Meryem Ana heykeli kan ağlıyor. Katolik Kilisesi, Piskopos Gyles tarafından desteklenen iddiaları araştırmak için Monsenyör Delgarde'ı gönderir. Gerry, Alice ile arkadaş olur ve bu süre zarfında Alice, Mary adında bir varlıkla konuşurken, kızın sadece Meryem'in Meryem Ana olduğunu varsaydığını öğrenir. Korkunç bir varlık olarak "Mary" vizyonları nedeniyle uğursuz bir şeyin meydana geldiğinden şüphelenmeye başlayan Gerry, Fr. Hagan, Alice tarafından iyileştirilen Alice'in amcası, ama aynı zamanda şifaların gerçek doğasından şüpheleniyor. Fr. Hagan, Şeytan için mucizeler gerçekleştiren Mary Elnor adında bir cadıyı detaylandıran bir kitap keşfeder, ancak henüz kimseyi uyarma şansı bulamadan Mary Elnor tarafından saldırıya uğrar ve cesedi kilisede asılı bulunur. Piskopos Gyles, Gerry'yi Hagan'ın görünen intiharını sessiz tutmaya ikna eder çünkü bu ilahi olayları lekeleyecektir. Ölümü bir kaza olarak ilan edilir.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri