Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
5 / 10
1 1
Şeytanın El Kitabı
Fragmanı izle

Alışılmışın dışındaki bu korku filmi diğerlerinden farkı bir hikâye ve olay örgüsüne sahiptir. 

Film bu türdeki diğer filmlerden farklı olarak 8 farklı gelenekten alınmış olan ve 8 sekiz farklı hikâyeyi bir araya getirerek oldukça geniş yönetmen yelpazesi ile izleyiciye bir arada sunmaktadır. Film dünyanın sekiz farklı yerinden bugüne dek insanlara anlatılmış olan ve duyduklarında tüylerinin ürpereceği hikâyeleri farklı yönetmenler ışığında izleyiciye sunmaktadır. Şeytanın El Kitabı filminin yönetmenlik kadrosunda Ashim Ahluwalia, Katrin Gebbe, Calvin Reeder, Agnieszka Smcynzska, Yannis Veslemes, Can Evrenol ve Severin Fiala gibi bir çok kişinin yer almasının yanı sıra yönetmenlik koltuğundaki bir çok isim yine bu korku türündeki farklı filmin senaryo kadrosundada yer almıştır. Bunun yanı sıra bu 4k formatındaki korku filmi ilk kez 1 Mart 2018 tarihinde gösterime girmiş ve izleyici ile ilk kez buluşmuşken IMDB üzerinden ise korku filmine 4.8 puan verilmiştir.

Oldukça geniş bir oyuncu kadrosuna sahip film Birgit Minichmayr, Fatma Mohamed, Jilon VanOver, Sarah Navratil, Claude Duhamel, Vangelis Mourikis, Niharika Singh gibi isimler bulunmaktayken Türk olarak ise Naz Sayıner ismi oyuncu filmin kadrosunda yer almaktadır.

Bazı insanlar tarafından bir antoloji başyapıtı olarak görülen bu türünün nerdeyse tek örneği olan film eskilerden beri sıra gelen birçok korku hikayesini izleyiciye sunmaktadır. Filmdeki nihai amaç korku unsurunu insanların içine işlemekken bu sırada ise farklı konular başta olmak üzere bazı hikayelerde şeytanla yapılan anlaşmalar ve sonuçları anlatılmaktadır.  Bunun yanı sıra gizemli olaylara yer veren antoloji türündeki bu yapım aşkın doğurduğu ihanetlere ve lanetlemelere de yer vermekteyken, hikayelerin bazıları mitlerden bazıları ise yaşanmış olaylardan anlatılmaktadır. Bunlarla birlikte anlatılan olaylar tüyler ürpertecek kadar korkunç ve bazıları ise gece rüyaları kaçıracak türdendir.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri