Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Seul 88 - Seoul Daejakjeon

HD 873 2022
Puanla:
7 / 10
1 1
Seul 88
Fragmanı izle

Orijinal ismi Seoul Daejakjeon olan Seoul Vibe, geçmişi pek de temiz olmayan yetenekli bir sürücüyü merkezine alıyor. Birçok kez geçmişi nedeniyle sürücülük konusunda hayatını ilerletemeyen bu genç, günün birinde hayatında bembeyaz bir sayfa açma fırsatıyla karşı karşıya kalır. Ancak bu fırsatı kullanmak, hiç de kolay olmayacaktır. İlk kez 26 Ağustos 2022 tarihinde izleyicilerle buluşan Güney Kore yapımı bu 4k formatındaki filmin yönetmenlik koltuğunda Moon Hyeon Seong otururken, filmin senaryosu ise Sua Shin'in imzasını taşıyor. Aksiyon, komedi ve suç türlerinde olan yapım; IMDB’den de 5.8 puan almayı başarıyor. Oyuncu kadrosunda Yoo Ah In, Go Kyung Pyo, Park Ju Hyun, Jason Her, Moon So Ri, Kyoo hyung Lee, Kim Seong gyoon ve Jeong Woong in gibi isimlerin bulunduğu filmin hikayesi ise şöyle ilerliyor:

Hayatları boyunca hızlı arabalara karşı ilgili olan Dong Wook ve Joon Gi isimli iki arkadaş, aynı zamanda fazlasıyla yetenekli sürücülerdir. Bu yeteneklerini yasadışı işler yaparak kullanan ikili, bazı önemli malları taşıyarak yüksek miktarda para kazanmaktalardır. Yine Suudi Arabistan’daki bir işten Kore’ye dönen ikili, havaalanında indikten sonra arkadaşları Bok Nam ile buluşur. Ancak bu sırada bu üçlüyü fark eden polis, arkadaşların peşinden gitmeye başlar. Bagajlarını geride bırakarak polislerden kaçmaya başlayan bu üçlü, kısa süre sonra Savcı Ahn Pyeong Wook tarafından bulunur. 

Savcı, gruba işledikleri bunca cezanın onları uzun süre hapishanede ve aynı zamanda grubun kendisiyle işbirliği yapması halinde özgürlüklerini kazanabileceklerini ve hayatlarında yepyeni birer sayfa açabileceklerini söyler. Savcının tek istediği ise bu grubun Güney Kore’in en güçlü adamlarından biri olan Bakan Kang’ı soruşturmasında ve onun yolsuzluk yaptığına dair kanıt bulunabilmesine yardım etmesidir. Bunun karşılığında her biri, Amerika’ya birer vize alabilecek ve hayatlarına istedikleri gibi yeniden başlayabileceklerdir. Bunun ardından anlaşmayı imzalayan grup, sürücülükle ilgili birtakım testlere girdikten sonra bir an önce göreve koyulacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri