Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
10 / 10
1 1
Sessiz Bir Yer 2
Fragmanı izle

Sessiz Bir Yer 2 - A Quiet Place Part II izle. Bir beyzbol maçı sırasında, Abbott ailesi - karısı Evelyn, kocası Lee, sağır kızı Regan ve oğulları Marcus ve Beau - ve diğer seyirciler, Dünya'ya doğru fırlayan bulut benzeri garip bir nesneye tanık olurlar. Düşman dünya dışı yaratıklar saldırır ve insanları katletmeye başlar.

Kör yaratıklar zırhlı bir cilde sahipler, olağanüstü hız ve güce sahipler ve aşırı duyarlı işitme ile ses çıkaran her şeye saldırarak kurbanları takip ediyorlar. Bir yıldan fazla bir süre sonra, yaratıklar Beau ve Lee de dahil olmak üzere Dünya nüfusunun çoğunu öldürdü. Regan, yüksek frekanslı sesli geri bildirimin yaratıkları savunmasız hale getirdiğini keşfetti ve koklear implantından gelen gürültüyü taşınabilir bir mikrofon aracılığıyla iletmek için geçici bir yöntem geliştirdi. Evleri yıkılan aile, hayatta kalan diğer kişileri arar.

Evelyn, çitle çevrili bir alana girerken yanlışlıkla sesli bir alarm vererek yaratıkları uyarır. Onlar kaçarken, Marcus bir ayı tuzağına düşer ve çığlıklarıyla bir yaratığı çeker. Regan ve Evelyn onu öldürür, Marcus'u serbest bırakır, sonra terk edilmiş bir çelik dökümhanesine girerler . Eski bir arkadaş olan Emmett ortaya çıkar ve onları ses geçirmez yeraltı sığınağına götürür. Yakın zamanda ailesini kaybeden Emmett daha fazla yardım etmeyi reddediyor ve kalamayacaklarını söylüyor.

Marcus, Emmett'in dört aydır aralıksız yayınladığını söylediği radyoda " Beyond the Sea " şarkısını duyar . Regan, hayatta kalanların yakındaki bir adada olduğuna dair bir ipucu olduğunu belirler. Radyo kulesine ulaşabilirse, işitme cihazının yüksek frekanslı gürültüsünün yayınlanabileceğini ve böylece hayatta kalan diğer kişilerin sinyali silah haline getirebileceğini teorileştirir. Adayı bulmak için gizlice tek başına dışarı çıkıyor. Emmett, Regan'ı bulur ve onu bir yaratıktan kurtarır. Regan,

Emmett'i görevini tamamlamasına yardım etmesi için ikna eder. Evelyn, Marcus ve yeni doğan bebeğini kasabaya tıbbi malzeme getirmek için dökümhanede bırakır. Marcus, Emmett'in karısının cesedini bulur. Şaşırarak bir yaratığı uyarır ve yanlışlıkla kendisini ve bebeği hava geçirmez bir bölmeye kilitler. Emmett ve Regan, adaya giden bir tekneye binmek için bir yat limanına gelirler. Vahşi insanlar tarafından saldırıya uğrarlar ve Emmett kasıtlı olarak gürültü çıkarır ve saldırganları katleden yaratıkları çeker.

Bir yaratık boğulduğunda, yaratıkların yüzemediğini anlar. Küçük bir kurtulan kolonisinin normal şekilde yaşadığı adaya iki sıra. Koloni lideri, hükümet yaratıkların yüzemediklerini keşfettiğinde, ABD Ulusal Muhafızlarının mümkün olduğunca çok insanı adalara taşımaya çalıştığını, ancak sadece iki teknenin bunu başardığını ortaya koyuyor.

Evelyn dökümhaneye döndüğünde, çocukları boğulmadan serbest bırakır. Uzaylı dökümhaneyi kolaçan ederken, üçü sığınağın içinde saklanır. Adada, bir teknedeki bir yaratık adaya sürüklenir ve sömürgecilere saldırır. Emmett ve Regan radyo istasyonuna koşarken koloni liderini öldürür. Regan, yüksek frekansı odanın hoparlörlerinden ileterek yaratığı etkisiz hale getirir ve açıkta kalan kafasını bir çubukla delip onu öldürür.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri