Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Şarkını Söyle - Sing

HD 2020 2016
Puanla:
8 / 10
1 1
Şarkını Söyle
Fragmanı izle

2017 yılında vizyona giren, aile ve komedi türünde Amerika Birleşik Devletleri yapımı bir animasyon fimi olan Sing, aynı insanlarınki gibi ancak içerisinde hayvanların yaşadığı bir dünyayı konu almaktadır. Yönetmenliğini ve senaristliğini Garth Jennings’in üstlendiği 4k formatı da bulunan filmin üç adaylığı ve bir de ödülü bulunuyor. IMDB’den 7.1 gibi yüksek bir puan alan yapımın seslendirme kadrosunda ise Scarlett Johansson, Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Taron Egerton, Nick Offerman, Peter Serafinowicz ve John C. Reilly gibi birbirinden ünlü isimler bulunuyor.

Hayvanların yaşadığı Calatonia isimli bir şehirde, Buster Moon adında bir koala; tiyatrosu kapatılma tehditleriyle karşı karşıya kaldığından büyük bir mücadele vermektedir. Tiyatrosunu kurtarabilmek için bin dolarlık bir yarışma düzenlemeye karar veren Buster’ın asistanı kertenkele Bayan Crawly, yarışma ilanını yazarken ödül parasına fazladan iki sıfır ekler. Yanlış basılan ilanlar bir şanssızlık eseri pencereden dışarı gider ve tüm şehir şarkı seçmelerine katılmaya başlar. Buster, 25 domuz yavrusu Rosita’nın annesini; punk-rockçu kirpi Ash’i, genç goril Johhny’i, sokak müzikçisi Mike’ı, dans eden üç kurbağayı ve opera şarkıcısı deve Pete’i yarışmacı kadrosuna seçer ancak genç bir fil olan Meena sahne korkusu nedeniyle seçmelerde başarısız olur. 

Yarışmanın ödülünün yüz bin dolar olmasından dolayı Buster, kendisine bir sponsor bulması gerektiğinin farkındadır. Bu amaçla arkadaşı Eddie’nin zengin büyükannesi ve eski bir şarkı yıldızı olan Nana Noodleman’ı ziyaret eden Buster, olumlu bir cevap almasada Noodleman gösteriyi izlemeye karar verir. Bu sırada Meena, büyükbabasının da baskısıyla Buster’dan bir şans daha ister. Kurbağa üçlüsünün dağılması ve Pete’in yaralanmasıyla birlikte Meena seçilmeyi başarır. Ancak yarışmadaki aksilikler, henüz daha yeni başlayacaktır. Rosita anne olmanın gerektirdiği sorumluluklar nedeniyle dans edemez, Ash sevgilisi tarafından aldatıldığını öğrenir. Fakat sorunlar bunlarla da kalmayacak, beklenmedik bir kaza sonucu tiyatroyu su basacak ve tiyatro yıkılacaktır. Peki Meena, sahne korkusunun üstesinden gelmeyi başarıp tiyatronun yeniden inşa edilmesini sağlayabilecek midir?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri