Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Pi'nin Yaşamı - Life of Pi

HD 2526 2012
Puanla:
5 / 10
2 1
Pi'nin Yaşamı
Fragmanı izle

Pi'nin Yaşamı - Life of Pi izle 2012. Life of Pi yani Pi'nin yaşamı fantastik filmleri sevenler için harika bir başyapıt. Yayımlandığı andan itibaren oldukça ses getirmiştir. Yann Martel'in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Hindistan'dan yolculuğuna başlayarak Kadana'ya giden bir yük gemisi vardır. Bu gemi birden içindeki her şeyle beraber batar. Küçük bir can kurtaran filikası kalmıştır. Filika kocaman Pasifik Okyanusu içinde salınır.

Pi de bu yük gemisine binenlerden biridir. Hayvanat bahçesi işleten ve hayvanlarıyla beraber bu gemiye binen Pi'nin ailesi batan gemide ölür. Geriye yalnızca yaşındaki Hintli Pi, bir orangutan, bir sırtlan, Richard Parker adında 300 kiloluk bir Bengal kaplanı  ve kırık bacaklı bir zebra kalır. Tüm bu canlıların içinde Pi'nin hayatta kalması bir mucizedir. Fakat zooloji bilgisi ve zekası ile besin zincirine kurban gitmez. Filikada son olarak Pi ve kaplan kalır. 300 kilogramlık kaplanın kendisini yememesi için mücadele vermesi ve iletişim kurması gerekmektedir.

Pi ve dev kaplan anlaşmaya varmak zorundadır. Bu farklı ikilinin yolculuğu filikada son mu bulacak yoksa kendilerini kurtaracak bir yol bulabilecekler mi? Film hayvanları yalnızca sevimli olan canlılar şeklinde değil tüm çıplaklığı ile anlatıyor. Ayrıca yaratıcının ile ilgili sorulara da yönlendiriyor. Hayatta kalma içgüdüsü yalnızca insanlarda değil tüm canlılarda vardır. Bunu da Pi'nin Yaşamı tüm çıplaklığıyla gözöler önüne seriyor. Filmde özellikle kaplan teması üzerinden hayvanları tanımak için hayvanat bahçesine gitmenin gereksiz olduğunu görüyoruz.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri