Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Parfüm - Les parfums

HD 115 2019
Puanla:
8 / 10
1 1
Parfüm
Fragmanı izle

Grégory Magne isimli ünlü Fransız yapımcı ve oyuncu tarafından yönetilmiş olan ve 4k formatına da yükseltilen Les Parfums, aynı zamanda yine Magne tarafından senaryosu yazılmıştır. Film başrolünde de kendini koyan Magne, başrolü ünlü Fransız oyuncu Emmanuelle Devos ile paylaşmaktadır. Yan oyuncuları ise yine Fransa’da ünlü olan Zelie Rixhon, Gustave Kervern ve Pauline Moulène isimli oyunculardan oluşmaktadır.

Yapımın senaryosunun gerek izleyiciler gerekse de eleştirmenler tarafından beğenilmesi sonucunda ve içten gelen samimi anlatımı dolayısıyla eleştirmenler tarafından iyi puan almıştır. Bu samimi anlatıma en büyük etkiyi ise Emmanuelle Devos sağlamıştır. Kimi eleştirmenler arasında filmin tek başına Devos tarafından bile izlenilebilir hale geldiği iddia edilmektedir. Filmde, ünlü bir parfüm yapımcısının gözden düştükten sonra yeni işe aldığı şoförüyle arasında gelişen arkadaşlık ilişkisi konu alınır. İki arkadaş arasında herhangi bir aşk söz konusu değildir.

Dünyaca ünlü bir parfüm yapımcısı olan Anne Walberg kısa süren bir koku kaybı esnasında parfüm sektöründe gözden düşmüştür. Gözden düşmesinin etkisiyle artık dünyaca ünlü parfümler yapamayan Anne, bunun yerine ülkenin dört bir yanına gelen talepler doğrultusunda giderek kötü kokulara deva bulmaktadır. Adeta gezgin bir koku doktorudur. Bunun yanı sıra, gerek başarılı kariyerinden kaynaklanan gerekse de aldığımı eğitim hayatından gelen egosu dolayısıyla diğer insanları önemsemeyen Anne, empati yeteneğinden yoksundur. Bu durum ise Anne’i çekilmez bir insan haline getirir. 

Hiçbir zaman hayatın iyi yanlarını yaşayamamış olan Guillaume hayatında ve kariyerinde başarısız olan bir taksi şoförüdür. 10 yaşındaki kızının ortak vesayetini alabilmek için süregelen dava nedeniyle bir an önce bir şekilde para bulmak zorundadır. Karşısına Anne tarafından oldukça kolay görünen bir iş geldiğinde, muhtaç olduğundan dolayı işi kabul eder. Ancak Anne için çalışmaya başladığında, Anne’nin sinir bozucu tavırları sabrını zorlamaktadır. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri