Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Marilyn Monroe: Kasetlerdeki Sırlar
Fragmanı izle

Bir çağa yön veren, ne öncesinde ne de sonrasında kendisi gibi bir ikon oluşmayan Marilyn Monroe, öldürülür. Kimi Marilyn’in aşırı doz uyuşturucu kullanarak öldüğünü söylese de birtakım insanlar Marilyn’in öldürüldüğünü, bu cinayetin üstünün de kapatıldığını düşünmektedir. Bu 4k formatıyla hazırlanan belgesel, sinema efsanesi Marilyn Monroe’nun yakın çevresinden, daha önce yayınlanmamış röportajlara yer verir. 

20. yüzyılın en önemli seksi kadın sembollerinden ve sinema yıldızlarından birisi olan Marilyn Monroe, 4 Ağustos 1962 tarihinde hayatını kaybeder. Bu kayıp dünya çapında ses getirir. Dünyanın dört bir yanında hayranları olan, oyunculuk yaptığı filmler gösterim rekorları kıran, dünyadaki erkeklerin büyük bir bölümü tarafından arzulanan Marilyn Monroe’nun ölümü, ilerleyen yıllarda çokça konuşulacaktır. 

Marilyn Monroe öldüğünde henüz 36 yaşında olmasına rağmen, yer aldığı filmler 200 milyon dolar hasılat elde etmişti. Bu rakam günümüzde 2 milyar dolara tekabül etmektedir. Bu üstün başarıyı sadece 10 yıl içerisinde yaratan Marilyn, beklenmedik bir şekilde öldürülmüştür. Los Angeles’ta doğup büyüyen Marilyn Monroe’nun oldukça düzensiz bir ailesi vardır. Çocukluğunun büyük bir bölümünü koruyucu ailelerde ve yetimhanelerde geçiren Marilyn’in bu koruyucu evlerden en az birinde tecavüze uğradığı bilinmektedir. 

Marilyn, bir fabrikada çalışırken keşfedilir. İlk etapta bir fotoğrafçılık teklifi alan Marilyn Monroe, kısa süre sonra kendisini film şirketleri ile anlaşmalar imzalarken bulur. Sözleşme üstüne sözleşme imzalayan Marilyn’in bir film yıldızı olmadan önce çıplak fotoğraflar çektirdiği söylentisi yayılınca, kariyerinde zirveye oturur. Kısa sürede Marilyn, dünyanın en önemli Hollywood yıldızlarından birisi olur. ‘Aptal sarışın’ imajını oluşturan Marilyn, film stüdyosu tarafından sürekli olarak benzer rollere yerleştirilmektedir. Filmler büyük bir ilgiyle izlenirken, film stüdyosu, Marilyn’e oldukça düşük maaşlar vermektedir. Hayal kırıklığına uğrayan Marilyn, kendi film şirketini kurar. 

Marilyn başarıdan başarıya imza atarken, Altın Küre ödülü kazanırken, sürekli olarak özel hayatı ile gündeme gelir. Madde kullanımı, bağımlılıklar, karanlık sırlar ve sorunlu ilişkilerle gündeme gelen Marilyn, 1962 yılında 4 Ağustos tarihinde ölür. The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes belgeseli, ikonik Marilyn Monroe’nun trajik ve şaibeli ölümüne odaklanır. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri