Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Lanetli Sembol - Incantation

HD 150 2022
Puanla:
7 / 10
1 1
Lanetli Sembol
Fragmanı izle

Eleştirmenler tarafından son derece olumlu geri dönüş alan bir korku filmi olan Incantation, Ronan adında bir kadının başından geçen doğaüstü olayları konu alıyor. 18 Mart 2022 tarihinde Tayvan’da gösterime giren ve ülkede tüm zamanların en yüksek hasılatlı korku filmi olan yapımın yönetmenlik koltuğunda Kevin Ko otururken, senaryosu ise Kevin Ko ve Che-Wei Chang’ın imzasını taşıyor. IMDB’den 7.5 gibi son derece başarılı bir puan alan 4k filmin oyuncu kadrosu ise Hsuan-yen Tsai, Mohamed Elgendy, Ying-Hsuan Kao, Sean Lin, Ahmet Shawky Shaheen ve Ching Yu Wen gibi isimlerden oluşuyor.

Genç bir kadın olan Ronan, altı yıl önce erkek arkadaşı Dom ve Dom’un kuzeni Yuan ile birlikte istemeden de olsa bir dini tabuyu yıkmıştır. Dom ve Yuan’ın akrabalarının yaşadığı, Chen klanına ait olan bir köye giden üçlü; burada Buda-Anne adı verilen bir tanrıya ibadetlerini gerçekleştirmiştir. Bunun ardından klan, üçlüden isimlerini Buda-Anne’ye sunmalarını ve Roman’ın kızı doğduktan sonra onun da aynısını yapması gerektiğini söyledi. Ancak henüz hamile olduğunun farkında olmayan Roman, bu duyduğuna fazlasıyla yaşırmıştır. Aynı gece grup, köyde bulundukları sırada genç bir kızın kendisini bir ritüel için feda ettiğine şahit olduktan sonra klan tarafından bir tünelin önüne bırakıldı. Burada son derece tehlikeli olaylarla karşılaşan üçlü, Ronan’ın çocuğu Dodo’nun da doğmasıyla birlikte çok daha esrarengiz olaylarla karşılaşacaktır. 

Çünkü yaşadıkları nedeniyle psikolojisi bozulan Ronan, Dodo’yu bir bakımevine bırakmak zorunda kalmıştır. Dodo’nun onu zayıflatan gizemli bir hastalıktan muzdarip olmasının ardından Ronan da mental olarak zayıflamaya başlar. Bir sosyal hizmet uzmanının Dodo’yu götürmek için geldiğini öğrenen Ronan, bakımevinin müdür Ming’in de onlara yardım etmesiyle birlikte kaçmayı başarmıştır. Bunun ardından bir Dodo’nun üzerinde bir büyü olduğunu ve bunun Chen klanını ziyaret etmesiyle ilgili olduğunu öğrenen Ronan, çocuğunun üzerindeki büyüyü kaldırabilmek için geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalacak ve büyük bir mücadele verecektir.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri