Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
6 / 10
4 1
Labirent: Ölümcül Kaçış
Fragmanı izle

Labirent: Ölümcül Kaçış - The Maze Runner izle 2014. The Maze Runner filmi, 2014 Amerikan yapımı distopya bilim kurgu filmidir. Aynı zamanda aksiyon ve gerilim türünü de içinde barındırır. Türkçeye Labirent: Ölümcül Kaçış olarak çevrilen The Maze Runner, James Dashner tarafından yazılan aynı isimli romanından uyarlamadır. Sinema eleştirmenleri The Maze Runner filminin genç yetişkin kitap – film uyarlaması konusunda alanındaki en iyilerden olduğu görüşünde hemfikirdir. Bir seri film olan The Maze Runner, Labirent: Ölümcül Kaçış ile serinin ilk filmidir.

Film, Thomas’ın uyanır uyanmaz kendini bilmediği bir yerde, bilmediği bir kimlikte ve anlam veremediği bir asansörün içerisinde bulur. Kendi geçmişine dair hatırlayabildiği tek şey adının Thomas olduğudur. Asansörün kapıları açıldığında karşısında onlu yaşlarında olan bir erkek çocuk görür. Dahası bulundukları yerde en az 60 erkek çocuk daha vardır. Her biri özel görevlerle görevlendirilmiştir. Çevreleri taştan yapılmış yüksek bir labirentin içindedirler.

Adeta ilkel bir toplum oluşturmuşlardır. Buradaki her çocuğun öyle ya da bir gün adını öğrendiğini ama asla geçmişlerini hatırlayamadığını öğrenir Thomas. Genç çocukların liderliğini üstlenen Alby bir gün Thomas ve beraberindekilere labirent’in bir çıkış yolu olduğunu söyler. Ancak labirentte çıkış yolu arayan herkesin dışarıda bir gece dahi hayatta kalamadıkları da bilinen bir gerçektir. Thomas, Alby ve Minho labirentte bir çıkış yolu bulmak ve buradan çıkabilmek adına büyük bir mücadele başlatırlar.
 Labirentteki tek kız olma vasfı ile aralarına katılan Terasa ile kaçışları başka bir boyut kazanır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri