Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Kuzeyli - The Northman

HD 21053 2022
Puanla:
7 / 10
1 1
Kuzeyli
Fragmanı izle

İskandinav efsanelerinden esinlenerek oluşturulan bu film, anne ve babasının intikamını almak için yola çıkan Amleth isimli bir Viking savaşçısının maceralarını anlatır. 

4k formatıyla sizlerle olacak The Northman isimli filmde 10. yüzyılın İskandinav ülkelerinden birinde Aurvandil War-Raven, bir imparatorluğun kralıdır. Aurvandil karakterini Ethan Hawke isimli oyuncu canlandırmaktadır. Gudrun ise kraliçedir. Gudrun karakterini Oscar ödüllü Nicole Kidman isimli oyuncu canlandırmaktadır. Kral ve kraliçenin çocukları Amleth ise henüz küçük yaşlardadır. Amleth karakterini Alexander Skarsgård isimli oyuncu canlandırmaktadır. Kral, tahtı oğluna devretmek ister. Fakat kralın üvey kardeşi Fjölnir bu şekilde düşünmez ve kralı öldürür. Fjölnir karakterini Claes Bang isimli oyuncu canlandırmaktadır. Fjölnir tereddütt bile etmeden Gudrun’u kaçırır. Amleth ise bu sırada saraydan ayrılır. Yıllar boyunca saraydan uzakta yaşayan Amleth, köylere baskınlar yapan bir Viking savaşçısı olur. 20 yıl sonra Amleth’in karşısına çıkan bir kâhin, ettiği intikam yeminini ona hatırlatır. Amleth intikam almak için saraya gider. Kâhin Olga karakterini 11 Emmy ödülü kazanan The Queen’s Gambit (Vezir Gambiti) dizisinde canlandırdığı Beth Harmon karakteri ile Emmy adaylığına layık görülen Anya Taylor-Joy isimli oyuncu canlandırmaktadır.

The Northman filminin yönetmenliğini Robert Eggers üstlenir. Senaryo kısmında ise Sjon ve Robert Eggers yer alır. Yapımcı kadrosunda Thomas Benski, Garret Bird, Francesca Cingolani, Robert Eggers, Sam Hanson, Mark Huffam, Lars Knudsen, Arnon Milchan, Yariv Milchan, Michael Schaefer ve Alexander Skarsgård yer alır. Bu epik hikâyenin müzikleri ise Robert Carolan ve Sebastian Gainsborough’a aittir. Sinematografide ise Jarin Blaschke yer alır. 

Set dekorasyonunda Robert Cowper, Paul Ghirardani, Christine McDonagh, John Merry ve Hauke Richter yer alır. Makyaj departmanında ise Ellie Ball, Kelly Campbell, Sacha Carter, Cat Coogan, Katie Finch, Kati Hood, Andy Hunt, Carmel Jackson ile Kaleena Jordan, Aisling Kennedy ve Chris Lyons ve de Michelle Maxwell, gibi isimler yer alır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri