Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Kuzey Denizi - Nordsjøen

HD 481 2021
Puanla:
7 / 10
1 1
Kuzey Denizi
Fragmanı izle

4k formatıyla sizlerle olacak Nordsjøen filminde, Norveç hükümeti, 1969 yılında dünyanın en büyük petrol rezervlerinden birisini hemen yanı başında bulunan Kuzey Denizinde keşfettiğini duyurmuştur. Ekofisk olarak bilinen petrol sondajı bölgesinde 50 yıldır kontrolsüz ve şiddetli bir sondaj faaliyeti sonrasında çevreye olan etkiler gün yüzüne çıkmaya başlar. Okyanusun tabanında meydana gelen çatlaklar dolayısıyla petrol sondaj kulelerinden birisi denize batar. 

Sofia (Kristine Kujath Thorp) ve iş arkadaşı Arthur (Rolf Kristian Larsen) bir deniz yılanından esinlenerek Eelie ismini verdikleri bir deniz altı kamerası icat etmiş olan iki biliminsanıdır. Bununla birlikte Sofia aynı zamanda bir denizaltı operatörüdür. Arthur, iş arkadaşına karşı duygular beslemekte ancak dile getirecek cesareti kendisinde bulamamaktadır. Sofia is, petrol kulesinde görevli olan tek çocuk babası Stian’a (Henrik Bjelland) aşıktır. 

Bir gün, SAGA isimli ünlü petrol şirketi tarafından Ekofisk’e dair bir iş için William Lie (Bjørn Floberg) kendileri ile iletişime geçer. Lie, SAGA petrol şirketinin yöneticisidir. Gelen bu iş teklifi karşısında heyecana kapılan çift, işin ne olduğunu öğrenmeden teklifi kabul ederler. İşin ne olduğunu bilmedikleri gibi, bir gizlilik sözleşmesi de imzalarlar. İşin ne olduğunu bir helikopter ile Ekofisk petrol sondaj bölgesine geldiklerinde öğrenirler. Koskoca bir petrol kulesinin yok olmuş olduğunu gören çift, bu manzara karşısında dehşete düşer. Ancak imzalamış oldukları sözleşmeden dolayı başka şansları yoktur. Çiftin işi ise petrol kulelerinde mahsur kalan insanları kurtarmaktır. Bu esnada deniz altında mahsur kalmış olan bir şahsı kurtarırken Sofia, denizin tabanının fazlasıyla çatlamış olduğunu ve çökmek üzere olduğunu görür. Tabanın çökmeye başlamasıyla Sofia’nın erkek arkadaşı Stian, deniz altında mahsur kalır. Sofia’nın ise Stian’ı kurtarması gerekecektir. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri