Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
8 / 10
1 1
Kirpi Sonic 2
Fragmanı izle

4k formatında hazır edilen Sonic The Hedgehog 2 yapımında ilk filmde mavi süper güçlü kirpi Sonic işleri yola koymuş Tom ve Maddie Wachowski ile birlikte yaşamak için Montana’ya yerleşmişti.  Serinin devam filminde Yönetmen Jeff Fowler mantar gezegenine postalanan Dr. Robotnick (Jim Carrey)’i yine filmin merkezine getiriyor. Senaryo Pat Casey, Josh Miller ve John Whittington tarafından kaleme aldı. Başrolleri Jim Carrey, James Marsden,  Ben Schwartz, İdris Elba, Colleen O’Shaughnessey ‘nın başrolleri paylaştığı bu seride yeni animasyon karkaterleri tanıtıyor ve macera son hız devam ediyor.

Sonic  Tom (James Marsden) ve Maddie Wachowski  (Tika Sumpter) ile Montana’da yaşamaya başladığında işler yoluna girmişti. Arada sırada sokaklara çıkıp kötülere hak ettikleri cezayı veriyordu.  Tom ve Maide, kızkardeşi Rachel’in (Natasha Rothwell) nin düğün törenine katılmak üzere Hawai’ye gidince Sonic ilk defa evde yalnız kalır. 

Dr Robotnik yollandığı mantar gezegeninden kaçmanın yolunu bulmuştur ve yeniden Sonic’in peşine düşer. Sonic, Dr. Robotnik’in mantar Gezegeni’nden kaçmayı başardığını öğrenir. Yeni suç ortağı Knuckles( İdris Elba)  ile iş birliği içerisinde olduğunu fark eder. 

 Knukcles, Dr. Robotnik ile Sonic’i ele geçirmek istemektedir. Güçleri olan bir mistik taşa, sadece Sonic sayesinde ulaşabilir. Dr. Robotnik ve Knuckles kurtarılmış bir teknolojiyle Sonic’i takip etmeye başlar. Sibirya’dan başlayan takip Hawai’de sualtı krallığına kadar uzanır. Bu yakalamaca ve kovalamaca esnasında pek tabi Rachel’in düğünü de mahvolur. 

Sonic’in gezegeninden Tails (Collen O’shaughnessey) adında bir tilki gelir. Sonic ve yeni arkadaşı özel güçleri olan mistik taşın düşmanın eline geçmesine engel olmak için birlikte çalışır. Dr. Robotnick ve Knuckles’tan birlikte kaçarlar. 

Dr. Robotnick çabalarının karşılığını alır sonunda kendisi için mistik nesneyi çalmayı başarır. Amacı dünyalar için ölüm anlamına gelen bir düşmanı buraya getirmektir. Knuckles, Dr. Robotnick’in kendini atlatmasına çok öfkelenir. Dr. Robotnick’in hain planları çok büyük tehlike yaratabilecektir. Bu durum karşısında Sonic ile işbirliği yapmak konusunda arada kalır. Sonic dünyayı bu büyük düşmandan kurtarmak için Knuckles ile iş birliği yapacak mıdır?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
fatmanur

cokgüzel  önerim

10 Ay Önce
Film Reytingleri