Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Kimi

HD 490 2022
Puanla:
6 / 10
1 1
Kimi
Fragmanı izle

10 Şubat 2022 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giren 4k formatlı bir yapım olan Kimi, agorafobisi olan genç bir kadının çalıştığı şirkette korkunç bir suçla karşılaşmasını ve ardından katili bulabilmek amacıyla agorafobisini yenebilmesi için verdiği mücadeleyi konu alıyor. Suç, gerilim ve dram türlerinde olan yapımın yönetmenlik koltuğunda Steven Soderbergh otururken; filmin senaristliğini ise David Koepp üstleniyor. IMDB’den 6.3 puan alan yapımın oyuncu kadrosunda ise Zoe Kravitz, Besy Brantley, Rita Wilson, India de Beaufort, Emily Kuroda, Byron Bowers, Alex Dobrenko ve Jaime Camil gibi isimler bulunuyor.

Amigdala isimli bir şirketin yöneticisi olan Bradley Hasling, şirketin en son ürünü Kimi hakkında çalışmalarını son hızda sürdürmektedir. Kimi, arama algoritmasını geliştirebilmek için insanları izleyebilen akıllı bir hoparlördür. Hasling, bu cihazın kendisine büyük miktarda para kazandırabileceğini düşündüğü için cihazı piyasaya sürmek için sabırsızlanmaktadır. Amigdala şirketinin bir çalışanı olan Angela Childs ise Seattle’da yaşayan, Kimi cihazlarından sağlanan veri akışlarını takip eden ve sistemdeki hataları düzelten genç bir kadındır. Yaşadığı travmalar nedeniyle agorafobiden muzdarip olan Angela’nın temas kurduğu tek kişi partneri Terry’dir. Günün birinde yine her zamanki gibi çalışan Angela, Brad isimli bir adamın cinsel şiddete başvurduğunu anladığı bir kayıt alır. 

İş arkadaşı Darius’un da yardımıyla hesabın sahibi olan Samantha isimli bir kadının bilgilerine erişen Angela, kısa süre sonra onunkilere benzer birden fazla ses kaydı olduğunu fark eder ve Brad’in aslında şirketin yöneticisi Bradley Hasling olduğunu keşfeder. Bunun ardından araştırmalarına devam eden Angela, Samantha’nın Bradley’in metresi olduğunu ve Bradley’in Rivas isimli bir tetikçiyi onu öldürmesi için işe aldığını öğrenir. Bu olayı bir an önce amirine bildiren genç kadın, Natalie Chowdhury isimli bir yöneticiye yönlendirilir. Bir süre sonra Samantha’nın ses kayıtlarının silindiğini ve iki gizemli adamın peşine düştüğünü öğrenen Angela, bu olayın gizemini aydınlatabilmek için agorafobisini yenmesi gerektiğinin farkına varacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri