Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Kahramanın Dönüşü
Fragmanı izle

İlk olarak 26 Ağustos 2022 tarihinde sinemaseverlerin karşısına çıkan Samaritan, Samaritan isimli bir süper kahramanı merkezine alıyor. Birçok kişi tarafından öldüğüne inanılsa da onun hayatta olduğunu düşünen insanlardan biri olan 13 yaşındaki Sam Cleary, gizemli komşusu Bay Smith’in aslında insanlardan saklanan bir efsane olduğuna inanmaktadır. Şehir büyük bir tehlike altına girdiğinde Samaritan’ı yeniden ortaya çıkarmak ise Sam Cleary’in görevi olacaktır. Yönetmenliğini Julius Avery’nin yaptğı ABD yapımı bu 4k formatlı filmin senaristliğini ise Bragi F. Schut üstleniyor. Aksiyon, dram ve fantastik türlerinde olan yapım; IMDB’den de 5.9 puan almayı başarıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Sylvester Stallone, Javon ‘Wanna’ Walton, Pilou Asbaek, Dascha Polanco, Mosies Arias ve Sophia Tatum gibi isimler bulunuyor.

Granite Şehri’nde yaşayan iki doğa üstü güçlere sahip kardeş olan süper kahraman Samaritan ve süper kötü adam Nemesis, günün birinde elektrik santralinin yakınlarında verdiği bir savaşın ardından devasa bir yangına sebep olmuştur. Bu savaşın ardından Samaritan, kardeşi Nemesis’i alt etmeyi başarmış olsa da; bir daha asla yüzünü göstermemiştir. Samaritan’ın hayranı olan birçok insan, her ne kadar hala onun dışarılarda bir yerlerde olduğunu düşünseler de; aynı zamanda birçok insan da onun öldüğünü düşünmektedir. Şimdilerde 13 yaşında bir çocuk olan Sam Cleary, annesiyle birlikte maddi açıdan zor zamanlar geçirmektedir. 

Annesine yardım edebilmek amacıyla bir çetede çalışmaya başlayan Sam, günün birinde çete tarafından hırpalanmak üzereyken; onun gizemli komşusu Joe Smith, birtakım esrarengiz güçleriyle birlikte çete üyelerini alt eder. Bu olayın ardından Sam, Joe’in yıllardır saklanmakta olan Samaritan olup olamayacağını düşünmesine neden olur. Aynı zamanda Sam’in çete lideri Cyrus, yıllar önce kaybolan Nemesis’in çekicini bulmuş ve şehri birbirine katmaya başlamıştır. Bir süre Joe’yi gözetleyen Sam, ona bir türlü Samaritan olduğunu itiraf ettirememiştir. Ancak şehirde büyük bir kötülük ortaya çıktığında, Samaritan’ın yeniden insanları korumaktan başka çaresi olmayacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri