Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Kabus Sokağı
Fragmanı izle

Nightmare Alley bu muhteşem 4k filmde, 1939 yılında bir serseri olan Stan Carlisle, bir sirkte çalışmaya başlar. Sirkte çalıştığı esnada deli bir adamın canlı bir tavuk yediğini görmesiyle ne olduğunu anlayamaz. Madame Zeena ve Pete isimli Zeena’nın alkolik eşi tarafından yapılan bir medyum gösterisinde rahatça iş bulabilir. Pete’den medyumluğa dair bilgileri ve insanlardan bilgi alabilmek için nasıl konuşulması gerektiğine dair teknikleri öğrenir. Pete, tüm bu teknikleri gizli bir kitapta tutarak saklamaktadır. Ancak bu tekniklerin hiçbirini ölüler ile konuşmak için kullanmaması konusunda onu özellikle uyarır. Sonrasında Clem isimli sirk patronunun, belalı alkolikleri işe aldığını ve alkollerine uyuşturucu karıştırarak kendine bağımlı hale getirdiğini, bu sayede de canlı tavuk yeme gibi gösteriler yaptırabildiğini öğrenir. Stan, sirkte onunla birlikte çalışan sanatçı Molly ile tanışır ve Molly’e birlikte sirkten kaçma teklifinde bulunur. Ama Molly bu teklifi kabul etmez. Bir süre sonra alkolik olan Pete, Stan’den alkol ister. Sonrasında Pete’in ölü bedeni bulunur. Sirke gelen şerif, sirki kapatmak ister ancak Stan medyum teknikleri sayesinde şerifin sirki kapatmasını engelleyebilir. Yaşanan bu olaylar neticesinde Stan, Molly ile birlikte sirki terk eder. Zeena ise Pete’in gizli kitabını Stan’e verir.

Aradan geçen iki yıl içinde Buffalo kentinin zengin elit tabakası için gösteri düzenleyen Stan, Molly’i asistanı yaparak burada bir üne kavuşmuştur. Yine bir medyum gösterisi esnasında psikolog olan Dr. Lilith Ritter, gösterinin sahte olduğunu söyler ve bunu kanıtlayabileceğini iddia eder. Ancak Stan’in medyum tekniklerini yenemez ve seyirciler karşısında küçük düşer. Stan, Kimball isimli bir hakim üzerinde medyum tekniklerini kullanarak hakimden bilgi toplar ve hakimin oğlunu kaybettiğini öğrenir. Hakim, ölü oğluyla iletişime geçmek için Stan’e bir iş teklif eder. Molly’nin itirazlarına rağmen Stan işi kabul eder.

Bu esnada Ritter Stan ile bir buluşma düzenler. Ritter’in yaptığı teklife göre Stan’in geçmişini açıklaması halinde ona Kimball hakkında bilgi verecektir. Bu sayede Ritter, Stan’in, Pete’i öldürmüş olabileceğini ve küçükken de alkolik babası tarafından travma yaşadığını öğrenir. Ritter’dan aldığı bilgiler sayesinde Kimball’ın ölü çocuğu için başarılı bir seans gerçekleştirir. Bunun üzerine Kimball, Stan’I, Ritter’in eski hastalarından biriyle tanıştırmayı teklif eder. Stan, Ritter’dan daha fazla bilgi almaya başlayınca çift arasında romantik bir bağ kurulmaya başlar. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Gözde

cok ıyı fılm.. psıkolojık gerılım sevenler begenecek. oyunculuk senaryo gorsellık hepsı tam puan aldı bende. arada bır ınsanı sasırtan sahnelerı severım bu fılm tam da oyle.keske sınemada ızleseydım.harıka gercekten

3 Hafta Önce
Taha Berke

hiçbir şey anlamadım boş vaktiniz varsa bile değmez

3 Hafta Önce
Film Reytingleri