Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Jurassic World Hakimiyet
Fragmanı izle

Jurassic World Hâkimiyet filmi, 2015 yılında çıkan Jurassic World serisinin üçüncü ve son filmidir. Film ülkemizde 10 Haziran 2022 tarihinde seyirciyle buluşurken filmin ekran süresi 2 saat 26 dakika olarak karşımıza çıkıyor. Film IMDB listelerine 6.0’lık puanı ile giriş yapmıştır.

Bir önceki filmde yaşananların üzerinden dört yıl geçmiştir. Yani Isla Nublar yok edileli dört yıl olmuştur. Dinozorlar ise artık insanların dünyasında insanlarla birlikte yaşıyorlardır. İki tarafta bu düzene alışmaya başlar ve bu şekilde devam ederler. Owen Grady ise artık ormanda kendi halinde bir yaşama ayak uydurmaya başlamıştır. Claire ve Maisie ile birlikte ormanın içinde kendilerine normal bir düzen kurmuşlardır. Lakin bir gün bu kurdukları sessiz düzen bozulur. Ormanın içinden türü az bilinen bir dinozor ve yavrusu ortaya çıkar. Bu kadar az görülen bir türün yavrusunun da olması Owen’ı oldukça şaşırtır. Bundan bir süre sonra ise bazı kaçakçılar bu dinozorun yavrusunu kaçırırlar. Bunun üzerine dinozor insanlara karşı hırçınlaşır. Owen ise bu dinozora yavrusunu geri getireceğine dair söz verir. Bunun ardından tekrar bir maceraya atılır Owen. Ama bu macera diğerlerinden daha da zorluğu birlikte getirir. Owen bu görevinde başarılı olacak mı? Bu sefer insanları ve dinozorları nasıl bir karşılaşma bekliyor? Ağırlığı dinozorların sağladığı dünyada hakimiyeti kim sağlayacak?

4k filmin oyuncu kadrosunda yer alan isimler arasında daha önceki filmlerde izlediğimiz Galaksinin Koruyucuları filminden Chris Pratt, Duyguların Rengi filminden Bryce Dallas Howard, Aynı yıldızın Altında filminde performans sergileyen Laura Dern, Sam Neill, Isabella Sermon, Jeff Goldblum gibi isimlerle birlikte Kâğıttan Kentler ve Hayatın Kıyısında filmlerinde yer alan Justice Smith ve Can Dostum filminden Omar Sy gibi isimler yer almaktadır.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan isim Jurrasic World filmininde yönetmenliğini yapan Colin Trevorrow’dır. Senaryoda ise Derek Connolly, Michael Crichton ve yine filmin yönetmeni Colin Trevorrow yer almaktadır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri