Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Gün Batımı - Sundown

HD 338 2021
Puanla:
8 / 10
1 1
Gün Batımı
Fragmanı izle

Bu muhteşem 4k formatındaki film oldukça zengin bir İngiliz ailesinin üyeleri arasında yaşananları konu almaktadır. Oldukça zengin bir ailenin fertlerinden Alice ve Neil’in başından geçenleri anlatan Gün Batımı filminin başında Alice ve Neil ikilisi Meksika’nın, Acapulco şehrinde oldukça pahalı ve huzurlu bir tatil yapmaktayken başlarına gelen olaylar her şeyi değiştirir. Çünkü huzurlu bir şekilde tatil yapan Alice ve Neil beklenmedik bir şekilde aile içerisinden bir acil durum çağrısı alır. Bu acil durum çağrısı onların hayatlarını değiştirecek niteliktedir. Aldıkları çağrıdan sonra Alice ve Neil ikilisi apar topar dönmek zorunda kalırlar. Daha sonrasında gelişen olaylar aileden sayılabilecek bir akrabanın daha sonradan ailenin sıkı düzenini bozduğunda olan olayları ve bu sırada neler olabileceğini anlatan film zengin ve halk tarafında herkes tarafından bilinen aile içinde yaşanan gerilimleri anlatmaktadır.

Film 1 saat 22 dakikadır ve 22 nisan 2022 tarihinde ise vizyona girmiştir. Bununla beraber oldukça dolgun bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmde Tim Roth, Charlotte Gainsbourg, Iazua Larios, Samuel Bottomley, James Tarpey, Monica Del Carmen, Henry Goodman, Albertine Kotting McMillan ve Ruth Galeana Adame oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Filmin yönetmenlik koltuğunda ünlü yönetmen Michel Franco oturmaktayken filmin senaristliğini ise yine aynı isim Michel Franco üstlenmiştir. Bununla beraber film IMDB’den 6.6 puan almış ve dram türündedir. Filmin çekimleri Fransa, Meksika ve İsveç gibi üç farklı ülkede tamamlanmıştır. 

Film oldukça zengin olan bir ailenin başından geçenlere odaklanmaktayken bir akrabanın tüm aileyi birbirine düşürme çabaları ile başlayan gerilimi anlatmaktadır. Bununla beraber ailede acil durum ilan edilir ve bu olanların bir şekilde sonuca ulaşması gerekir. Filmin 2021 İstanbul Film Festivalinde ve bununla beraber New Deal ve son olarak ise Venedik Film Festivalinde ön gösterimi yapılmıştır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri