Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Greenland: Son Sığınak
Fragmanı izle

Dünya’yı yok edecek büyüklükte bir asteroid gittikçe yaklaşırken, yeryüzünde panik ve korku hızla yayılmaktadır. John Garrity, eşi Allison ve oğlu Nathan ile hayatta kalabilmek için Grönland’daki sığınağa gitmelidir. Asteroidin dünya’ya temas etmesine 48 saat kalmıştır. Greenland (Greenland: Son Sığınak) 2020 yapımı bir gerilim filmidir. 

John Garrity, sıradan bir aileye sahiptir. Eşi Allison ile Nathan adında bir oğulları vardır. Yıllar geçtikçe bu evlilikte duygular körelmeye başlar. Allison ve John artık eskisi kadar yakın değildir. Nathan ise hızla yaş almakta ve etrafını keşfetmektedir. Derken korkunç bir trajedi meydana gelir. Dünya’yı yok edebilecek kadar büyük olan bir asteroidin hızla yaklaşmakta olduğu otoriteler tarafından duyurulur. Hayatta kalabilmeyi mümkün kılan sığınaklara ise sadece belirli sayıda kişi alınabilecektir. Hükümetler kura çekerek bu sığınaklara kimin gireceğini belirler. Yeryüzünde panik ve kaos başlar. İnsan ırkının büyük bir bölümü yok olmak üzeredir. 

Bu sırada John, Allison ve Nathan ile beraber Grönland’da yer alan sığınağa ulaşabilmek ve hayatta kalabilmek için yola çıkar. Yeryüzündeki bütün sistemler çökmüştür. Geleneksel yollarla seyahat edebilmek, barınabilmek ve beslenebilmek mümkün değildir. Üstelik sığınak için birçok insan aynı anda mücadele etmektedir. Bu tehlikeli yolculuk aynı zamanda John’un ailesi ve eşi hakkında daha fazla bilgi kazanmasını mümkün kılacaktır. 

Greenland filminin yönetmenliğini Ric Roman Waugh üstlenir. Senaryo kısmında ise Chris Sparling yer alır. Başrol karakteri John Garrity’yi Greard Butler isimli oyuncu canlandırır. Allison Garrity karakterini Morena Baccarin canlandırırken, Nathan Garrity’yi Roger Dale Floyd canlandırır. Dale karakterini Scott Glenn canlandırır. Bobby karakterine Randal Gonzalez hayat verirken Kenny karakterini Scott Poythress canlandırır. 

4k filmin müziklerini David Buckley canlandırır. Sinematografi kısmında Dana Gonzales görev alır. Kurguyu Gabriel Fleming üstlenirken prodüksiyon tasarımında Clay A. Griffith yer alır. Sanat tasarımını Eric R. Johnson, Caty Maxey ve Theresa Tindall üstlenir. Kostüm tasarımında Kelli Jones yer alır. Set dekorasyonunda ise Frank Galline bulunmaktadır. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri