Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Finch

HD 26057 2021
Puanla:
9 / 10
5 1
Finch
Fragmanı izle

Finch izle. Bir güneş patlamasının ozon tabakasını yok etmesinin , sıcaklıkları 150 Fahrenheit'e (70 santigrat derece) çıkarmasının ve Dünya gezegenini ultraviyole radyasyon tarafından kavrulmuş ve aşırı hava olaylarına maruz kalan, büyük ölçüde yaşanmaz bir çorak araziye dönüştürmesinin üzerinden on yıl geçti . Hayatta kalan birkaç kişiden biri olan robotik mühendisi Finch Weinberg, felaketten önce çalıştığı şirkete ait bir yeraltı St. Louis laboratuvarında köpeği Goodyear ve yardımcı robot Dewey ile yalnız yaşıyor . Finch, yalnızca ısıya ve ultraviyole ışınlarına dayanıklı koruyucu giysili malzemeleri aramak için dışarı çıkıyor.

Açıklanmayan bir hastalıktan ölmekle birlikte (Finch'in radyasyon zehirlenmesi üzerine bir kitap okuduğu görülse de ), Finch, o gittikten sonra köpeğine bakması için daha gelişmiş bir insansı robot arkadaşı yaratmaya çalışıyor . Finch, köpeklerin eğitimi ve bakımı için bir kılavuz da dahil olmak üzere ciltler dolusu ansiklopedik bilgi sağlar. Ancak Goodyear başlangıçta robota güvenmez (sonunda Jeff adını seçer.

Büyük bir fırtına St. Louis'e yaklaştığında ve 40 gün sürmesi tahmin edildiğinde, Finch, Jeff, Dewey ve Goodyear, büyük ölçüde değiştirilmiş bir karavanda San Francisco'ya doğru yola çıkar . Aceleci gidişinden dolayı, verilerin sadece yüzde 72'si Jeff'e yüklenebildi, aynı zamanda bir çocuğun zihinsel kapasitesine de sahip.

Durumu kötüleşmesine rağmen Finch, Jeff'e hayat ve Goodyear'ı nasıl koruyacağı hakkında değerli dersler vermeye çalışır. Jeff'in meraklı davranışı Finch'i hem eğlendiriyor hem de hayal kırıklığına uğratıyor ve Jeff daha fazla inisiyatif gösterdiğinde, yanlışlıkla Dewey'i yok eden bir tuzağa düşüyor ve karavanları bilinmeyen bir araba tarafından takip ediliyor. Ancak Finch, Jeff'in paniğe kapılmış bir karar hatasına rağmen, araçlarının sollanmasına yardım ettikten sonra Jeff'i affeder.

Hedeflerine yaklaşırken UV radyasyonu, Finch'in güneş ışığına koruyucu bir giysi olmadan çıkabilmesi için yeterince düştü. Bir öğleden sonrasını Jeff'le dışarıda geçirir ve ona sessizce ölmeden önce Goodyear'la nasıl getirmesi gerektiğini öğretir. Jeff ve Goodyear, şehri yaşanabilir ama terk edilmiş bir yer olarak bularak San Francisco'ya doğru yola çıkarlar ve hayatta kalan insanları bulmak için yola çıkarlar.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
zübeydep

Spoiler içeren alan!o zamansa başrolde goodyear ve jeff var ;)güzel izlemesi keyifli bir filmdi

1 Yıl Önce
Film Reytingleri