Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
8 / 10
1 1
Efsane Soygun: Kayıp Hırsızlar
Fragmanı izle

Fernando, 2003 yılında Arjantin bankasını soymaya karar verdiğinde, oldukça sakin, varlıklarla dolu, huzurlu bir hayat yaşamaktadır. Robin Hood tarzı bir soygun 3 yıl boyunca planlanır. Tünelin sonunda ışık görünmüşken, ekipten birinin eşi bütün olayları mahvedecektir. 4k film formatı da bulunan Efsane Soygun: Kayıp Hırsızlar 2022 yılında yayına girmiş, belgesel ve suç türünde bir filmdir. 

Arjantin tarihindeki en büyük soygunlardan birisi Fernando isimli bir sanatçı, bir entelektüel tarafından işlenecektir. Başarılı, yetenekli ve tutkulu bir sanatçı olan Fernando Araujo, sakin ve sessiz hayatının keyfini sürerken bir banka soymaya karar verir. Durduk yere ortaya çıkan bu absürt fikir Fernando’nun aklında yer etmeye başlar. Fernando, 2003 yılında, Arjantin bankasını soymak için bir ekip oluşturmaya başlar. 

Fernando ilk olarak Sebastian isimli bir arkadaşını ekibe dahil eder. Sebastian, üniversiteden başarı ile mezun olmuş bir mühendistir. Fakat bütün bunlara rağmen kendi alanında iş bulmakta zorlanmaktadır. Sebastian, bir jet ski dükkanında yedek parça bölümünde satış danışmanı olarak çalışmaktadır. Fernando’nun ekibe dahil edeceği bir sonraki üye Luis’tir. Luis, Uruguay’dan Arjantin’e gelen ve buraya yerleşmiş, sabıka dosyası kabarık bir suçludur. Luis Uruguay’da kısa bir süreliğine hapishaneden çıkar. Çok vakit geçmeden Luis’in hapishaneye dönmesi gerekir. Fakat Luis hapishaneye dönmek yerine Arjantin’e kaçar. Arjantin’de de Fernando ile tanışan Luis, Arjantin tarihindeki en büyük soygunlardan birinde rol alacaktır. Ekibin son üç üyesi ise Doc, The Kid ve Beto adında üç suçludur. Her birinin sabıka dosyası kabarık, gözü pektir. Fernando aradığı ekibi bulmuştur. Şimdi sıra plan yapmaktadır. 

Fernando ve ekibinin planı 3 yıl boyunca geliştirilmeye devam eder. Robin Hood tarzı bir soygun yapmak isteyen Fernando, hiçbir insana zarar vermek istememektedir. Fernando ve ekibi paraları bankanın altından yürütecektir. 3 yıl boyunca çeşitli karşılaşmalar, atışmalar ve müzakereler sonucu Arjantin soygunu planı kusursuz bir hal alır. Plan tamamlandığında Fernando artık harekete geçmeleri gerektiğine karar verir. 2006 yılında Ocak ayında, saatler 12.38’i gösterdiğinde beklenen gerçekleşir. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri