Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
6 / 10
1 1
Düşler Fabrikası
Fragmanı izle

İngilizce ismi Dreambuilders olan ve sitemizde animasyon seven takipçilerimiz için hem 4k film formatında hem de Türkçe dublajı ile eklediğimiz yapımda Tonni Zinck ile Kim Hagen Jensen isimleri animasyon filmin yönetmenlik köşesini paylaşmış olan isimlerdir. Türkçeye uyarlanmış olan ismi ile Düşler Fabrikası olarak da sitemizde bulabileceğiniz animasyonda yine Kim Hagen, Soren Grinderslev ismi ile senarist köşesinde de adını duyurmaktadır. Asıl adı Drømmebyggerne olan animasyonun seslendirmen kadrosundaki isimler ise Caroline Vedel ile Martin Buch ve de Rasmus Botoft’dur.

Minna yeni üvey kardeşi Jenny’ye bir türlü alışamamıştır. Jenny ile asla arası uyuşamayan Minna her geçen gün üvey kardeşine daha da gıcık gitmektedir. Bir türlü yıldızları barışmayan ikili sürekli tartışmakta ve evde huzursuzluk yaratmaktadırlar ancak bu durum çok yakında değişecek ve kozlar Minna’ye geçecektir. 

Minna yine ilginç ve hatta güzel rüyalar görürken daha önce rüyalarında asla fark etmediği bir şeyi yani kara bir deliği fark eder. Bu kara delikten korkusuzca geçen Minna aslında asla girmemesi gereken bir yere girmiş ve asla görmemesi gereken yaratıkları görmüştür. Minna’nın gördüğü yaratıklar ise rüyaların oluşumundan ve işleyişinden sorumlu olan efsanevi yaratıklardır. Bu mavi yaratıkları çok seven Minna bir sonraki rüyasında da onları bulur ve aslında rüyaların bir plana göre işlediğini öğrenir. Burada Gaff adında yeni bir de dost edinen Minna tam da sohbet ederken bir anda rüya müfettişinin geldiğini görür ve hemen saklanmaya çalışır. Fakat Minna saklanayım derken aniden başka bir yere düşer ve bu düştüğü yer ise babasının rüyasıdır. Babasının riyasını istemeden de olsa değiştiren Minna sonunda rüyalara müdahale edebileceğini de keşfeder. Acaba Minna bu yeni keşfini kime ve ne şekilde kullanacaktır? Minna’nın rüyalar alemine izinsiz geçişi ne gibi sonuçlar doğuracaktır? Minna bu yeni keşfini değerlendirmeyi ve doğru şekilde kullanmayı seçecek midir?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri