Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Düşkapanı - Dreamkatcher

HD 1521 2020
Puanla:
5 / 10
1 1
Düşkapanı
Fragmanı izle

Düş Kapanı filminde yönetmen koltuğunda Kerry Harris var. Senaryosunu Dan V. Shea ve Kerry Harris’in kaleme aldığı korku kategorisindeki 4k formatlı film, annesinin boğularak öldüğü kır evinde üvey annesi ile yalnız kalmak zorunda olan bir çocuğun, annesinin hayaletinden kurtulmak için kaçık bir kadının evinden çaldığı düş kapanının doğaüstü bir kötülüğe kapı açmasını anlatıyor. 

Josh (Finlay Wojtak-Hissong) iki yıl önce kır evinin yakınlarında bulunan bir gölde boğularak hayatını kaybeden annesi Becky’yi her gece rüyasında görüyordu. Becky’nin hayaleti rüya içinde kanlı görüntülere dönüşüyor, oğlunu korkutuyordu.

Müzisyenlik yapan Luke (Henry Thomas) Becky ölünce bir süre Josh ile yas tutmuş sonra çocuk psikoloğu olan Gail ile yeniden evlenmişti. Gail  iyi bir kadındır ve Josh’a yardım etmek için bir şeyler yapmak ister. Ancak ne zaman denese her girişimi yarım kalır, Josh’un nefret dolu söylemlerine hedef olur. Luke bu durumu düzeltmek için bir çözüm bulmalıdır. Eski kır evinde bir tatil planlar.

Gail ve luke doğanın içinde güzel bir evde kendilerini iyi hisseder ancak Luke’un telefonu çalar ve bir müzik işi gelir. Kısa bir süreliğine şehre dönmesi gereken Luke oğlu ve karısını kır evinde yalnız bırakır.

Başbaşa kalan Josh ve Gail bir yürüyüşe çıkar ve biraz uzaktaki komşuları olan Ruth’la tanışır. Garip bir kadın olan Ruth hayatı boyunca düş kapanı toplamıştır. Evin heryerinde, ahırda her yer düş kapanlarıyla doludur. Bir Kızılderili inanışı olan düş kapanının kabuslardan korunmak amacıyla kötülükleri yok eden gücünü anlatır. Josh Gail’e bir düş kapanı alıp alamayacağını sorar. Gail buna karşı çıkar ama Josh Becky’nin hayaletinden ve kabuslarından kurtulmak için gizlice Ruth’a ait bir düş kapanını çalar.

Düş kapanını kullanmaya karar veren Josh o gece rahat bir uyku uyur. Annesi artık onu rahatsız etmiyordur. Kâbusları sona ermiştir. Bir gece düş kapanı doğaüstü bir kapı açar ve kapıdan geçen kötü ruh Josh’ı ele geçirir. Çocuktaki değişim Gail’i endişeye düşürür. Bir süre sonra Gail hayatını kurtarmak için Josh’a karşı kendini koruması gerektiğini anlar.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri