Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Dünyada - In The Earth

HD 2436 2021
Puanla:
6 / 10
1 1
Dünyada
Fragmanı izle

In the Earth isimli dublajlı ve 4k filmde İngiltere’nin, Bristol şehrinin dışında, derin ve geniş bir ormanlık alanda, bilimsel bir çalışma yürütülmektedir. Bu ormanlık alanda kendi sitesini kurarak araştırma yapan Olivia’dan aylardır haber alınamamıştır. Olivia’nın eski sevgilisi, bir bilim insanı olan Martin ve ekip arkadaşı Alma, Olivia’yı bulmak ve çalışmalarının ne seviyede olduğunu raporlamak için söz konusu ormanlık alana girer. 

Martin Lowery bir bilim insanıdır. Soğukkanlılığı ve zekâsı ile bilinen Martin, Olivia Wendle’ın eski sevgilisidir. Olivia, tıpkı Martin gibi bir bilim insanıdır. Bütün dünya çapında ekinler verimsizdir, topraklar çoraklaşmaya başlamıştır. Olivia, bunu engelleyebilecek, ekinlerin verimini artırabilecek bir çalışma yapmaya karar verir. Olivia’nın planı bir mantar kullanarak ekinlerin verimini artırmaktır. Bu çalışması için Olivia ‘mikoriza’ adındaki bir mantarı kullanmaktadır. 

Olivia, Mikoriza tipi mantarlarla ekin verimini artırmak üzere bu ormanda çalışmalar yapmaya başlar. Söz konusu orman İngiltere’nin, Bristol şehrinin dışında, şehirden uzakta bulunmaktadır. Olivia ekipmanlarını yerleştirip alanını kurar ve çalışmaya başlar. Bu sırada merkez ekip de Olivia ile sürekli olarak iletişim halindedir. Olivia bulgularını ve çalışmalarını belirli aralıklarla merkezdekilere aktarmaktadır. Bütün seviyeler tıkırında ilerlerken, Olivia telsizini kapatır ve iletişim tamamen kesilir. 

Olivia Wendle’dan aylar boyunca haber alınamaz. Olivia, ormanın derinliklerinde, kimsenin ulaşamayacağı bir yerde kaybolmuştur ya da sadece telsizini kapatmıştır. Bir bilim insanı olan Martin Lowery, çeşitli fiziksel testlerden geçtikten sonra, Olivia’nın olduğu ormana gönderilir. Bu görevde Martin’e rehber Alma da eşlik edecektir. 

Alma ve Martin, ormanda geçirdikleri ilk gecede, nedeni bilinmeyen bir saldırıya uğrar. Güneş açtığında, ikilinin çadırları parçalanmış, ekipmanları çalınmıştır ve ayakkabıları ortada yoktur. Ayakkabısız yürümeye çalışan Martin kötü bir şekilde ayağını yaralar. Yaranın bu nemli ve yoğun ormanda enfekte olması an meselesidir. Derken Alma ve Martin, Zach adında birisi ile karşılaşır. Zach, ormanda yaşamaktadır ve Martin’in yarasını tedavi etmeyi teklif eder. Zach, Alma ve Martin’i kendi ormandaki evine götürür ve yarayı iyileştirir, ikiliye yemek ve içecek verir. Kısa süre sonra Alma ve Martin uyuştuklarını, sakinleştiklerini ve bilinçlerini kaybetmek üzere olduklarını fark ederler. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri