Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Dune: Çöl Gezegeni - Dune

HD 31544 2021
Puanla:
9 / 10
7 2
Dune: Çöl Gezegeni
Fragmanı izle

Dune: Çöl Gezegeni - Dune izle. 10191 yılında, okyanus gezegeni Caladan'ın hükümdarı olan Atreides Hanesi'nden Dük Leto, Padişah İmparatoru Shaddam Corrino IV tarafından Arrakis'in tımar hükümdarları olarak Harkonnen Hanesi'nin yerine atanır. Arrakis sert bir çöl gezegenidir ve insan canlılığını artıran ve yıldızlararası seyahat için kritik olan değerli bir madde olan "baharatın" tek kaynağıdır. Gerçekte Shaddam, Harkonnen Hanesi'nin İmparator'un Sardokar birliklerinin yardımıyla gezegeni geri almak için bir darbe düzenlemesini ve etkisi Shaddam'ın kontrolünü tehdit eden Atreides Hanesi'ni ortadan kaldırmayı planlıyor. Leto endişelidir, ancak baharat gezegenini kontrol etmenin ve yerli nüfusu, Fremenler olarak bilinen yetenekli savaşçılarla ittifak kurmanın siyasi avantajlarını görür.


Leto'nun cariyesi Leydi Jessica, üyeleri gelişmiş fiziksel ve zihinsel yeteneklere sahip özel bir kardeşlik olan Bene Gesserit'in bir yardımcısıdır. Üreme programlarının bir parçası olarak, Bene Gesserit, Jessica'ya, oğlu Kwisatz Haderach, ileri görüşlü yeteneklere sahip mesih bir süper varlık olacak bir kızı doğurması talimatını verdi; onun yerine bir oğlu oldu, Paul. Hayatı boyunca Paul, Leto'nun yardımcıları Duncan Idaho, Gurney Halleck ve Mentat Thufir Hawat tarafından eğitilirken, Jessica Paul'u Bene Gesserit disiplinlerinde eğitir. Paul, Jessica ve Duncan'a geleceğin vizyonlarından rahatsız olduğunu söyler. Bu vizyonlar nedeniyle, Başrahibe Gaius Helen Mohiam Caladan'ı ziyaret eder ve Paul'ü, geçmekte olduğu dürtü kontrolünü değerlendirmek için ölümcül bir teste tabi tutar. Mohiam, Hane patriği Baron Vladimir Harkonnen'e darbesi sırasında Paul ve Jessica'yı kurtarmasını söyler ve bunu ikiyüzlü bir şekilde kabul eder. Efsanevi ve duygu yüklü bir kahramanın yolculuğu olan "Dune", kendi geleceğini garanti altına almak için evrendeki en tehlikeli gezegene seyahat etmesi gereken, kavrayışının ötesinde büyük bir kaderin içine doğmuş parlak ve yetenekli bir genç adam olan Paul Atreides'in hikayesini anlatıyor. ailesi ve insanları. Kötü niyetli güçler, gezegenin var olan en değerli kaynağın -insanlığın en büyük potansiyelini ortaya çıkarabilecek bir meta- münhasır arzı üzerinde çatışmaya girerken, yalnızca korkularını yenebilenler hayatta kalacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
emre

film izlemeye değer yani sürükleyici.. aslında 10 bin yıl sonra bile bu mal toplumların mehdiyi bekliyor olması ve bunu bu şekilde konu alması hiçbir şeyin değişmeyeceğini gösteriyor. yani teknoloji gelişiyor ama beklentiler ve saplantılar aynı. neyse uzatmaya gerek yok izlemeye değer.. (kostümler güzeldi)

5 Ay Önce
Cevapla -3
hakan

hayatımda gördüğüm en saçma film..görseller ve müzikler hariç..kısaca film bir çocuğun gördüğü rüyalarla başlıyor ne olduğuda belli değil.finalde o çocuk kabileden birisini öldürüp kabileye katılıyor olay bu..8,2 imdb kesinlikle hak eden bir film değil..max 5 imdb oda görsel ve müzikler için gerisi boş 

5 Ay Önce
Cevapla -2
Morderm

Bu filme saçma diyen gitsin Kemal Sunal filmleri izlesin

5 Ay Önce
0
mert

bu film başyapıt bir seri olucak evren hakkında çok fazla konudan deyiniyor filmi eleştirenler töre intıkam holding konulu TR dizileri izleyip gelip burda Denis Villeneuve yapımı bir filme hakaret edemez 😂

5 Ay Önce
2
Film Reytingleri