Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Direnç - Resistance

HD 103 2020
Puanla:
6 / 10
1 1
Direnç
Fragmanı izle

Hitler döneminde Avrupa bu korkunç döngüyü kırmak ve eski özgür huzurlu yaşamına geri dönebilmek için çabalarken, bu olaylar sırasında savaştan en çok etkilenen çocuklardır. Hitler vahşetinden geriye kalan yetim çocuklar ise kendileri için özel olarak hazırlanmış bulunan rehabilite kamplarına gizlice götürülmektedir. Bu özel ve tehlikeli görevi ise direnişti birlikler üstlenmektedir. Halen Hitler’in baskısı hissedilirken direnişçiler en azından yetim kalan çocukların kurtarılması gerektiği için sürekli yandaş bulmak için çabalamaktadır. İşte böylesi bir dönemde de direnişçilerin arasına Marcel Marceau isimli bir genç katılır. 

Marcel Marceau genç ve sanatçı ruhlu bir adamdır ve tek istediği ise bir oyuncu ancak dünyaca ünlü bir oyuncu olmaktır. Fakat Marcel’in bu tutkusunu babası paylaşmaz ve bu isteğine sürekli karşı çıkar. Buna rağmen orduya katılmak yerine sanat yapmaya devam eden Marcel hiç beklemediği bir anda direnişçilerin yanında yerini alır. 

Marcel kendisine artık yeni bir amaç edinmiştir ve direnişçilerin en tehlikeli görevlerinden birini de üstlenmiştir. Bu görev ise yetim kalan çocukları bir şekilde gizlice sınırdan onlar için hazırlanmış güvenli bölgelere götürmektir. Marcel bu göreve ilk başladığında sanatını çocukları eğlendirmek için kullanır ancak zamanla çocukları eğlendirmekten daha da fazlasını yapabileceğini anlar. Marcel artık sanatını çocukların içindeki derin üzüntüyü hafifletmek için ve onlara yaşamlarına nasıl devam edeceklerini göstermek için kullanmaya karar verir. Marcel inanılmaz şekilde büyük başarılar elde etmeye başlar ve hayattaki asıl amacının da bu olması gerektiğine karar verir. 

Gelmiş geçmiş en iyi pandomim ustalarından birisi olan Marcel Marceau’nun yaşamını beyaz perdeye taşıyan Resistance isimli bu eşsiz eserde Jonathan Jakubowicz tek başına hem yönetmen hem de senarist köşesindeki isimdir. 4k filmin başarılı başrol oyuncu kadrosunda ise Jesse Eisenberg, Clemence Poesy ve Matthias Schweighöfer gibi güçlü isimler yer almaktadır. Marcel bu yeni amacında sonuna kadar başarılı olabilecek midir? Marcel sanat dünyasını nasıl oldu da böylesine korkunç ve dram dolu bir ortamda da sürdürmeyi başardı? Marcel sanatı yetim çocukları eğlendirmek ve onlara yol göstermek için nasıl kullanıyordu?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri