Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Deniz Canavarı
Fragmanı izle

8 Temmuz 2022 tarihinde sinemaseverle buluşan 4k formatındaki Deniz Canavarı, Jacob Holland isimli bir avcının günün birinde gemisinde Maise Brumble isimli küçük bir kızın saklandığını öğrenmesi ve hayatının tamamen değişmesini konu alıyor. Yönetmenlik koltuğunda Chris Williams’ın oturduğu, senaryosunu ise yine Williams’ın ve Nell Benjamin’in üstlendiği film, birçok izleyici ve eleştirmenden de tam not almayı başarmıştır. Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan film, animasyon; macera ve komedi türünde karşımıza çıkıyor. IMDB’den 7.1 gibi son derece başarılı bir puan alan filmin oyuncu kadrosunda ise Karl Urban, Zaris-Angel Hator ile Jared Harris, Marianne Jean Baptiste ile Jim Carter ve Doon Mackichan gibi isimler bulunuyor.

Yüzyıllardır deniz canavarlarının insanlara büyük bir tehdit oluşturması, denizcilerin de onları avlayabilmek için okyasunlara açılmasına neden olmuştur. Bu deniz canavarı avcılarının en önde gelen mürettebatı olan “Kaçınılmaz” gemisi, meşhur Kaptan Crow, Sarah Sharpe ve onun evlatlık oğlu Jacob Holland tarafından yönetilmektedir. Günün birinde çıktıkları av sırasında ölümcül bir yara alan Crow, Jacob’a;  kendisinin gözünü alan Red Bluster isimli bir canavarı öldürdüğü zaman kaptanlık sırasının artık ona geçeceğini söyler. Bu sırada avdan dönen mürettebat, Kral ve Kraliçe tarafından ödemelerini almak ister ancak beklenmedik bir durumla karşılaşır. Uzun zamandır denizlerin en etkili avcıları olan Kaçınılmaz mürettebatı, artık Amiral Hornagold’un liderlik ettiği bir donanma gemisiyle değiştirileceğini öğrenir. 

Bunun ardından Jacob, Kral ve Kraliçe’ye eğer Red Bluster canavarını avlamayı başarırlarsa görevlerine devam etmeleri için bir şans daha verilmesini önerir. Red Bluster’ı avlayabilmek için yeniden yelken açan Jacob, bu sırada hiç beklenmedik bir şeyle karşılaşır. Maisie Brumble isimli küçük bir yetim kız, onlara katılabilmek amacıyla gizli şekilde gemiye girmiştir. Bu sırada Red Bluster ile karşılaşan ekip, canavar tarafından büyük bir saldırıya uğrar ancak Jacob mürettebatı kurtarır. Kısa süre sonra Maisie ile yakınlaşmaya başlayan Jacob, onunla hiç beklenmedik bir arkadaşlık kuracaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri