Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
8 / 10
1 1
Cesur Gergedan Riki
Fragmanı izle

Genç gergedan Riki (Jennifer Castle)'nin boynuzu bir gece avcı Jak tarafından çalınır. Boynuzunun çalındığını fark eden Riki, yanına ördek dostu Beni (Paul Reynolds)'yi de alarak boynuzunu bulmak için yağmur ormanlarına doğru bir yolculuğa çıkar. Riki'ye boynuz aradıkları bu yolculukta Riki ve Beni yağmur ormanlarında yeni hayvanlarla tanışır ve arkadaş olur. Riki ve Beni, yeni hayvan dostlarını avcı tuzaklarından ve önlerine çıkan engellerden kurtarırlar. Riki'ye kurtardığı her hayvan için bir sihirli mücevher verilir ve bu mücevherler sayesinde bu macera boyunca Riki birçok yeni yetenek kazanır. Yeni yetenekleri ve dostları ile macerasına devam eden Riki, boynuzunu geri almaya kararlıdır.

Cesur Gergedan Riki, Batavia Pictures, Evolutionary Films şirketinin 2020 yapımı animasyon ve macera filmidir. Filmin senaryosunu The Fabulous Udin, Oh Baby ve Ashiap Man'in senaristi Cassandra Massardi yazmıştır. Erwin Budiono yönetmenliğinde hazırlanan bu yapım, çocuk izleyicisine hayvan sevgisi kazandırmanın yanı sıra yardımlaşmanın, dayanışmanın önemini ve birlikten kuvvet doğacağını öğretiyor. Orijinal dili Endonezce olan filmde Riki'yi Hamish Daud, Beni'yi ise Ge Pamungkas seslendiriyor. İngilizce versiyonundaysa Miss Potter filminden aşina olduğumuz Jennifer Castle'ın sesi Riki ve Paul Reynolds'ın sesi Beni olarak karşımıza çıkarken The Night Comes for Us'tan tanıdığımız Zack Lee de avcı Mr. Jack'e sesini veriyor. Cesur Gergedan Riki, çocuklarıyla izleyen yetişkinlerin de kendisinden bir şeyler bulabileceği ve keyifli vakit geçirebileceği sıcak bir film. Çocuklar Riki ve Beni'nin arkadaşlığıyla filmin akışına kapılırken yetişkinler de bu renkli animasyonun çizimlerine hayran kalacaktır. 

1 saat 32 dakika süren bu yapımın mizahi yönüyle de herkesi gülümseteceği bir gerçek. İzleyenler tarafından olumlu eleştiriler alan 4k formatı da bulunan film, Endonezya'da vizyona 27 Şubat 2020'de girmiştir. Bu sevimli filmin IMDB puanı 7.5'tur. Yağmur ormanlarına yaptıkları bu gizemli macerada Riki'yi ve Beni'yi neler bekliyor? Yağmur ormanlarında kimlerle karşılaşacaklar? Riki, hangi yeni güçleri edinecek? Riki, boynuzunu geri alabilecek mi?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri