Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Broad Peak

HD 939 2022
Puanla:
7 / 10
1 1
Broad Peak
Fragmanı izle

4K film izle seçeneğiyle kolayca izleyebileceğiniz bir film olan Broad Peak, yaşanan olaylardan esinlenilerek beyazperdeye aktarılan muhteşem bir hikayeyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Yapım, 1988 senesinde Broad Peak dağına tırmanmayı deneyen Maciej Berbeka isimli bir dağcıyı merkezine alıyor. Broad Peak’a çıkmasının ardından kendisinin bir ilke imza attığını zanneten Maciej, 25 yıl sonra aslında dağın zirvesine tam anlamıyla tırmanamadığını fark edecek ve tırmanışını tamamlayabilmek için bir kez daha yola koyulacaktır. Yönetmenliğini Leszek Dawid’in üstlendiği bu yapımın senaristliğini ise Lukasz Ludkowski yapıyor. İlk olarak 14 Eylül 2022 tarihinde izleyicilerin beğenisine sunulan yapım, macera; biyografi ve dram türlerinde karşımıza çıkıyor. IMBD’den 5.8 puan alan filmin oyuncu kadrosunu ise ise Irıneusz Czop, Marcin Czarnik, Piotr Glowacki, Maciej Kulig, Dawid Ogrodnik, Maja Ostaszewska, Maciej Raniszewski, Tomasz Sapryk ve Lukasz Smilat gibi isimler oluşturuyor.

Maciej Berbeka (Ireneusz Czop), hayatını tırmanış yapmaya adayan ve bu konuda da fazlasıyla yetenekli ve cesaretli olan bir adamdır. 1988 yılında Pakistan ve Çin sınırında bulunan, dünyanın en yüksek 12. Dağı olan Broad Peak’a tırmanmaya karar veren Maciej; ekibini de yanına alarak yola koyulur. Başarılı bir şekilde dağa tırmanan ekip, her ne kadar henüz farkında olmasalar da; 17 metrelik bir farkla zirve rekorunu kaçırmıştır. Ancak kendisinin ve ekibinin bir ilki gerçekleştirdiğini düşünen Maciej için her şey yolunda gitmektedir.

Fakat aradan geçen 25 yılın ardından günün birinde son derece garip bir şekilde Broad Peak’in zirvesine olan yolculuğunun tam olarak tamamlanmadığını öğrenen Maciej, yıllar önce başladığı şeyi bitirmeye karar verir. Kendisine yeni bir ekip aramaya başlayan Maciej, kısa süre sonra Broad Peak’a gerçekleştireceği ikinci tırmanışında yanında olacak ekibi bulur. İlk tırmanışında iniş sırasında hayati bir tehlike yaşamasına rağmen bu sefer rekor kırabilmek için gözü hiçbir şey görmeyen Maciej, Broad Peak’in zirvesine ulaşana kadar asla pes etmeyecektir.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri