Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Belfast

HD 1228 2021
Puanla:
5 / 10
1 1
Belfast
Fragmanı izle

Belfast izle 2021. Hikâyesi anlatılan bir işçi sınıfı yaşam Kuzey İrlanda sırasında 9 yaşındaki oğlu Buddy perspektifinden ailesi Troubles içinde Belfast , Kuzey İrlanda. [6] Buddy'nin babası Pa İngiltere'de denizaşırı ülkelerde çalışırken, aile - Anne, ağabeyi Will ve baba tarafından büyükanne ve büyükbaba Granny ve Pops - Belfast'ta yaşıyor.

15 Ağustos 1969'da bir grup Protestan , Buddy'nin sokağında bir ayaklanma düzenleyerek yerel Katolikleri korkutmak için evlere saldırdı . Buna karşılık, kasaba halkı geri dönüşlerini önlemek için sokakta bir barikat kurdu ve Pa, ailenin refahını kontrol etmek için İngiltere'den eve döndü. Aile, bakanın yol konuşmasında sert bir çatal yaptığı kiliseye gider retorik film boyunca Buddy tarafından sürekli olarak yansıtılır.

Buddy, başarılı bir sınıf arkadaşı olan Catherine'e karşı hisler besler; ikisi sonunda arkadaş olurlar. Yerel isyancı ve önde gelen isim Billy Clanton, babaya yaklaşarak davaya dahil olmasını talep eder; Baba reddedince saldırganlaşır ve Buddy'ye durmadan yaklaşmaya devam eder. Bu arada, aile birikmiş borçlarını ödemek için mücadele ediyor. Baba, Sidney ya da Vancouver'a göç etme hayalleri kuruyor , bir ihtimal Ma'dan sıkıntıyla karşılandı.

Ancak, çatışma kötüleştikçe ve Pa'ya işverenlerinden İngiltere'de bir terfi ve konut anlaşması teklif edildiğinden Belfast'tan ayrılma seçeneğini artık inkar edemez. Konuyu çocuklarla tartışmaya çalışırlar, ancak Buddy ayrılma düşüncesiyle yıkılır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri