Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Ay’ın Sırrı
Fragmanı izle

Keyifli bir senaryoya sahip olan Moonwalkers isimli bu kara komedi, 1960’lı yıllarda Sovyetler Birliği ve Amerika arasındaki uzay yarışınında Apollo 11 görevinde; Ay’a ayak basma görüntülerini çekebilmesi için ünlü yönetmen Stanley Kubrick’e ulaşmaya çalışan CIA ajanı Tom Kidman’ın başından geçen olaylar ele alınıyor. 2015 yılında sinemaseverlerle buluşan filmin yönetmenliğini Antoine Bardou Jacquet üstlenirken, filmin senaryosunun yazılmasında Jacquet’e Dean Craig eşlik ediyor. Fransa yapımı bir aksiyon komedisi olarak karşımıza çıkan Fransa yapımı bu film, IMBD’den 6.1 puan alıyor. 4k filmin oyuncu kadrosunda ise Rupert Grint, Ron Perlman, Robert Sheehan, Stephen Campbell Moore, Eric Lampaert ve Kevin Bishop gibi isimler bulunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Apollo 11 görevine hazırlandığı günlerde hükümet, görevin başarısız sonuçlanabilme ihtimali nedeniyle ikinci bir planın devreye girmesinde karar kılmıştır. Bu plana göre Tom Kidman isimli bir CIA ajanı, astronotların Ay’a gidememeleri durumunda; ünlü yönetmen Stanley Kubrick’i bularak onunla birlikte sahte bir Ay’a çıkma görüntüsü oluşturmakla görevlendirilmiştir. Aynı zamanda Kidman, CIA’den Kubrick’i ikna edebilmek için yüksek miktarda bir nakit para almış ve başkalarının bu gizli görevi öğrenmesini önleyebilmek için filmin tamamlanmasının ardından Kubrick’i öldürmeyi emretmiştir. Görevini yerine getirebilmek amacıyla Kubrick’in menajerine ulaşmak için İngiltere’ye giden Kidman, burada onun menajeriyle değil; yanlışlıkla menajerinin kuzeniyle görüşür. Jonny Thorpe adındaki bu adamla görüşen Kidman, onunla anlaşır. 

Ancak Thorpe, Kidman’ı kandırabilmek için yanında getirdiği oda arkadaşı Leon’u yönetmen olarak göstermeye karar verir. Kidman’ın sıradan bir film yapımcısı olduğunu düşünen ikili, onu biraz döverek parayı alıp kaçar. Bunun ardından Kubrick’i televizyonda gören ve büyük bir hata yaptığını fark eden Kidman, kendisini açık bir şekilde ifade edebilmek için Jonny ile yeniden buluşur. Bunun ardından Jonny, bu işin kendisini kanıtlamasını sağlayabileceğini düşünerek; Renatus isimli bir yönetmen arkadaşıyla birlikte sahte görüntüleri çekebileceğine dair Kidman’a söz verir. Böylece bu ikili, kendilerini belirsizliklerle dolu bir kargaşanın içerisinde bulur.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri