Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Ateş Yağmuru - Tian

HD 1082 2019
Puanla:
5 / 10
1 1
Ateş Yağmuru
Fragmanı izle

Farklı ve sürükleyici olduğu kadar da gerilim dolu bir hikayeye sahip olan Skyfire, Pasifik’in volkanik kuşağının ortasında bulunan Tianhuo Adası’nda yaşanan olayları konu alıyor. Açgözlü bir iş adamı olan Jack Harris, adayı satın aldıktan sonra burayı devasa bir tatil beldesine çevirmiştir. Ancak genç bir bilim insanı olan Meng Li, adadaki volkanların kısa süre sonra aktif olacağını fark ederek adadaki insanları uyarmaya çalışır. İlk olarak 12 Aralık 2019 tarihinde sinemaseverlerle buluşan Çin yapımı ve 4k formattaki bu filmin yönetmenlik koltuğunda Simon West otururken, filmin senaristliğini ise Wei Bu üstleniyor. Aksiyon türünde olan bu yapım, IMDB’den de 5.2 puan almayı başarıyor. Filmin oyuncu kadrosunu ise Xueqi Wang, Hannah Quinlivan, Shawn Dou, Jason Isaacs, An Bai, Lingchen Ji ve Liang Shi gibi isimler oluşturuyor.

Yıllar önce Tianhuo Adası’nda meydana gelen volkanik bir patlamanın ardından trajik bir şekilde karısını kaybeden Wentao Li (Xueqi Wang) isimli bir jeolog, yaşadığı bu olayın ardından bir daha Tianhuo Adası’na asla geri dönmeyeceğine dair kendisine söz vermiştir. Ancak Wantao’un kızı olan Meng (Hannah Quinlivan), aynı babası gibi başarılı bir jeolog olmuş ve insanlığı değiştirecek bir buluşun üzerinde çalışmaktadır. Çalışmalarına annesinin hayatını kaybettiği Tianhuo Adası’nda devam eden Meng’in üzerinde çalıştığı şey, volkanik patlamalar yaşanmadan önce kendisini uyarabilecekleri bir sistem kurarak; sayısız insanın kurtulmasını sağlayabilecektir. 

Meng’in, Tianhuo Adası’nın büyük bir tehdit olduğunu söylemesine rağmen açgözlü bir iş adamı olan Jack Harris (Jason Isaacs), bir süre önce adayı satın almış ve adanın ortasına devasa bir tema parkı kurmuştur. İçerisinde binlerce insanın tatil yaptığı bu eğlenceli gibi gözüken ada, kısa süre sonra herkese büyük bir dehşet yaşatacaktır. Yavaş yavaş adadaki volkanların aktif hale gelmesiyle birlikte adadaki herkesi büyük bir kaos sarmıştır. Bu sırada kızını da bu adada kaybetmek istemeyen Wentao, başta kızı olmak üzere adadakileri kurtarmaya çalışacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri