Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Aşıklar - Amants

HD 276 2020
Puanla:
6 / 10
1 1
Aşıklar
Fragmanı izle

Venedik Film Festivali'ndeki dünya prömiyerinin ardından Amants filminin ilk fragmanı yayınlandı. Daha sonra ise Toronto Film Festivali'nde de gösterildi.  Özellikle Venedik ve Toronto Film Festivallerinde, önümüzdeki aylarda ödül sezonunda adından çok söz ettirecek filmler de dahil olmak üzere birçok yeni film bir araya geldi. Bu festivallerde galası yapılan filmlerden biri de Fransız yapımı Amants, ya da ingilizce adıyla Lovers oldu. L'adversaire ve Maldepierres gibi filmleri Cannes'ın önemli yarışmalarında kazanan Fransız yönetmen Nicole Garcia'nın yazdığı 4k formatlı Amants, pek farklı bir senaryoya sahip olmasada işleyiş açısından oldukça farklı bir tarza sahip. Nicole Garcia tarafından eski işbirlikçi Jacques Fieschi ile birlikte yazılan film, Paris'te geçiyor. Bir aşk üçgeni olarak başlayan film çok farklı yerlere alıp götürüyor insanları. 

Film Birbirini çok seven evli bir çiftin sevgisini ve kocasının tatili sırasında eski erkek arkadaşıyla flört etmeye başlayan Lisa'yı takip ediyor. Lisa'nın bilmediği şey ise bu ilişkinin cinayete yol açabileceğidir. Bunu kimse bilemez, elbette Lisa’da. Fakat sonuçları oldukça ağır olabilecek bir suç olan cinayetin sonucunda Lisa’nın hapsi boylaması an meselesidir. Birbirlerini çok seven ve Paris'te yaşayan Simon ile Lisa'nın ilişkisi, Simon'un, Fransa'dan ayrılmasıyla sona erer. Lisa uzun zamandır Simon'dan haber almayı bekliyordu ama bu asla olmadı. Birkaç yıl sonra, o ve Simon ile tekrar yolları kesişir, ancak bu karşılaşma beklenmedik bir olaya yol açar. Bu olay bir cinayetten ibarettir ve cinayetler korkunçtur. Ardından olaylar gelişir ve Lisa kendini hiç tahmin edemeyeceği yerlerde bulur.

Bir nemfomani olarak ilk çıkışını yaptıktan sonra High Rise ve Vox Lux gibi filmlerde rol alan Stacy Martin, filmde Lisa'yı canlandırıyor. Lisa karakteri, Pierre Niney ve Benoit Magimel'in eşlik ettiği oyunculardan biridir. Kadroda ayrıca Christoph Montenes ile Nicholas Wanchikki ve Gregoire Colin ve de Roxanne duran gibi isimler de yer alıyor. Daha önceden sinema tarihine ismini duyurmuş bu isimler büyük hayran kitleleri tarafından seviliyor ve çoğu hayranı oldukları Amants filminin çıkışını bekliyordu.  

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri