Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
7 / 10
1 1
Apollo 10 1/2: Uzay Çağında Çocuk Olmak
Fragmanı izle

Stan genç ve umut dolu bir çocuktu ve aklında bir sürü proje bulunmaktaydı. Ancak Stan uzaya gidiş macerasını televizyondan izlediğinde artık ne yapacağına karar vermişti. Stan ne olursa olsun uzaya gidecekti ve bu onun kaderiydi. Bu konuda ciddi olduğunu ise üçüncü sınıfa başladığında ve bir uzay modülünü kendi başına inşa ettiğinde kanıtlamıştı. Bu durum yaşıtları için çok fazlaydı ve uzay modülü de hemen beklenen ilgiyi görmüştü.

Bir diğer yandan ise NASA kendi yeni modülünü geliştirmekteydi ancak proje tamamlandığı sırada modülde bir hata olduğu anlaşılmıştı. Bu hata ise modülün yetişkin bir insanın rahatça seyahat etmesini imkânsız kılan türden bir hataydı. Başka bir değişle modül oldukça küçük hazırlanmıştı. Milyonlarca dolar harcandıktan sonra öylece bir kenarda duran modül için hemen bir çözüm bulunmalıydı. NASA yetkililerinin aklına ise Stan gelmişti. Çünkü bu yaşta bir modül inşa eden bir çocuk uzaya gitmeyi isteyecekti ve modül de ancak bir çocuğa yetecek kadar yer vardı. Bu durum NASA için mükemmeldi ve yetkililer soluğu Stan’in yanında aldılar.

Stan ile özel görüşen yetkililer ona ihtiyacı olduklarını ve bu görevi ülkesi için kabul etmesi gerektiğini söylerler. Stan öncelikle eğer kabul ederse gizli ve özel bir eğitim alacak ve sonrasında da uzaya modülle gidecekti. Stan ise bu teklifi düşünmeden kabul etti ve uzaya gitmek için hazır olduğunu söyledi. Fakat bu kolay bir iş değildi ve Stan öncelikle ağır bir eğitim almalıydı. Ancak ne eğitimlerini ne de uzaya gidişini ailesi dahi hiç kimse bilmemeliydi. Yani Stan ailesine yalan söyleyecekti. Buna rağmen Stan uzun zamandır hayali olan uzay yolculuğuna çok beklemeden kavuştuğu için hiçbir şeyi gözü görmüyordu ve her şeyi anında kabul etti. Ve böylece de 4k film formatında ve hatta dublajlı olan Bir Uzay Çağı Macerası filminde de büyük macera başlamış oldu. Stan eğitimleri geçip uzaya gitmeyi hak kazanacak mıydı? Yoksa ailesi son anda olan biten her şeyi öğrenip ona engel mi olacaklardı?

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri