Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Puanla:
9 / 10
1 1
Alpinist: Dağcı
Fragmanı izle

4k film izle seçeneğiyle izleyebileceğiniz The Alpinist, hem sıradışı bir insan hem de son derece yetenekli bir solo dağcı olan Marc-André Leclerc’in yaşamını sinemaseverlerle buluşturuyor. Hayatı boyunca yalnız bir adam olmayı tercih eden Marc-André Leclerc, hem tırmanışlarını tek başına yapan; hem de insanların kendisiyle ilgilenmesinden hiç hoşlanmayan bir adamdır. Ancak Leclerc’in günün birinde Patagonya’ya gerçekleştireceği efsanevi bir tırmanış, bu sefer kayıtlara geçecektir. İlk olarak 10 Eylül 2021 tarihinde sinemaseverlerin beğenisine sunulan bu yapımın yönetmenliğini Peter Mortimer ve Nick Rosen üstleniyor. Mortimer ve Rosen'in büyük uğraşlar sonucu kayıt altına almaya başladığı bu belgesel, IMDB’den 8.0 puan alarak da karşılığını alıyor. Filmde ise Marc-André Leclerc, Brette Harrington, Peter Mortimer, Alex Honnold ve Reinhold Messner gibi isimler yer alıyor.

Kanadalı bir genç olan Marc-André Leclerc, bunca yıldır hayatını insanlardan uzak bir şekilde geçirmeyi tercih etmiştir. 23 yaşında bir genç olan Leclerc’in bu hayattaki en büyük tutkusu dağcılık olmuş ve genç adam tüm tırmanışlarını tek başına gerçekleştirmiştir. İlgiden hiç hoşlanmamasının yanısıra adını tüm dünyaya duyurmayı başaran ve birçok kişinin cesaret bile edemeyeceği tırmanışlar gerçekleştiren Leclerc, tüm bunları kamera veya ip olmadan gerçekleştirmiştir. Solo dağcılık konusunda en önde gelen isimlerden biri olan Leclerc, ip kullanmadığı için hayatını büyük bir tehlikekinin altında geçirmiş ancak her şeye rağmen büyük bir cesaret sergilemiştir. 

Kendisinden haberdar olan insanlardan kaçan, onu kayıt altına almak isteyenleri sürekli reddeden Leclerc; en sonunda Peter Mortimer ve Nick Rosen isimli iki film yapımcısı tarafından ikna edilmiştir. Uzun bir süre boyunca Leclerc’i ikna etmeye çalışan bu ikili, ilk başlarda ona ulaşmayı bile başaramasalar da; en sonunda amaçlarına ulaşmıştır. Bu belgeselde ise ikili, Patagonya’da bulunan And Dağları’na hayatının solo tırmanışını yapmak üzere hazırlanan Marc-André Leclerc’e; onun küçüklüğünden itibaren yaşamına ve solo dağcılığa nasıl bu kadar ilgi duymaya başladığına odaklanıyor.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri