Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

Acemi Peri - Godmothered

HD 2286 2020
Puanla:
6 / 10
1 1
Acemi Peri
Fragmanı izle

Bir dilek perisinin maceralarını anlatan 4k formattaki Godmothered filminde, Motherland isminde büyülü bir diyarda peri anneleri insanların dileklerini nasıl gerçekleştireceklerini öğreten bir okulda eğitim görür. Peri annelerinin içinde en genç olan Eleanor Fay Bloomingbottom, her ne kadar neşeli bir peri olsa da insanların dileklerini gerçekleştirme işinde pek başarılı olduğunu söylenemez. Ancak Eleanor yine de pes etmeyerek denemeye devam eder. Diğer perilerin ise insanların dileklerini gerçekleştirmek için kullandıkları yollar hep aynı olduğundan dolayı yaptıkları işten sıkılırlar. Bir süre sonra bir başka peri annesiyle konuşan Eleanor, insanların artık daha fazla dilek dilemediklerinden dolayı eğitim gördükleri okulun yıkılacağını ve kendilerinin de dilek perisi yerine diş perisi olmaları gerekeceğini öğrenir. Eleanor bunu kabul etmek istemez ve bir şekilde okulunu kurtarmak için harekete geçer. Bu sebeple görev odasına gizlice girer ve burada Mackenzie Walsh isimli on yaşında bir kızdan bir mektup gelmiş olduğunu görür. Dilek perilerinin hala işe yaradığını kanıtlamak amacıyla da Mackenzie’ye yardım etmek için yola çıkar. Bir başka peri olan Agnes, Eleanor’a yardım etmek ister ancak Eleanor’un planlarının öğrenilmesi halinde okulun yıkılacağını ve peri güçlerinin geri alınacağı konusunda onu uyarır.

Mackenzie’ye yardım etmek için yola çıkan Eleanor, gerçek dünyaya geldiğinde yoldan geçen arkadaş canlısı bir tır şoförü sayesinde Mackenzie’nin yaşadığı kent olan Boston’a varır. Ancak buraya varınca Eleanor’un karşısına on yaşında mutlu bir kız değil, kırk yaşında mutsuz ve tek başına çocuk yetiştirmeye çalışan bir kadın çıkar. Başarısız bir televizyon kanalında çalışan Mackenzie’nin Mia ve Jane isminde iki çocuğu vardır. Ancak yine de Eleanor pes etmez ve Mackenzie’ye peri olduğunu kanıtlar. Bunun üzerine Mackenzie, çocuklarını ziyaret etmesi için yola çıkar. Burada Eleanor, Jane’in bir anksiyete hastası olduğunu ve bu hastalığına rağmen okulda şarkı söylemesi gerektiğini öğrenir. Aileyle birlikte yaşamaya başlayan Eleanor, evin bodrumunda uyumak zorunda kalır. 

Bir süre sonra Eleanor, Mackenzie ile birlikte işe gitmeye başlar. İş yerinde Mackenzie’nin iş arkadaşları olan Duff ve Hugh Prince ile tanıştığında Hugh’un, Mackenzie’ye karşı bir şeyler hissettiğini öğrenir. Bu da Eleanor’u çok mutlu eder. Sonrasında Eleanor yanlışlıkla gökyüzünde bir renk patlaması yaratarak şehir genelinde elektrik kesintisine sebep olur. Bir kızak kazası geçirdiğinde de tüm kente ismi yayılmaya başlar. 

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri