Yeni Filmler : 2021 filmleri izle 

Gelecek Filmler : 2022 filmleri izle 

13 Dakika - 13 Minutes

HD 849 2021
Puanla:
5 / 10
1 1
13 Dakika
Fragmanı izle

2021 yılında vizyona giren 13 Minutes, küçük bir kasabada yaşayan dört ailenin; kasabaya yaklaşmakta olan şiddetli bir fırtına olduğunu öğrenmelerinin ardından hayatta kalabilmek için verdikleri mücadeleyi konu alıyor. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada ortak yapımı olan bu filmin yönetmenliğini Lindsay Gossling üstlenirken, filmin senaryo kısmında ise Gossling’e Travis Farncombe eşlik ediyor. Aksiyon, gerilim ve dram türlerinde olan bu 4k formatlı yapımın oyuncu kadrosunda ise Amy Smart, Thora Birch, Peter Facinelli, Anne Heche, Sofia Vassilieva, Paz Vega, Laura Spencer, Trace Adkins ve Yancey Arias gibi isimler bulunuyor.

Sıradan ve huzurlu bir kasaba olan Heartland kasabasının sakinleri, yine her zamanki gibi sıradan bir gün geçirdiklerini düşünmektedir; ancak kısa süre sonra büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduklarının farkına varacaklardır. Bu sırada kasabada nesiller boyu çiftçilik yapan Rick (Trace Adkins) ve Tammy (Anne Heche) çifti, bir süredir geçimlerini sağlayabilmek için büyük bir mücadele vermektedir. Bu süreçte çift, sahip oldukları tek oğulları Luke’un (Will Peltz) nesillerden beri süregelen çiftliklerini devam ettirip ettiremeyeceği konusunda şüpheye düşmüşlerdir. Muhafazakar bir çift olan Rick ve Tammy, aynı zamanda Luke hakkında şaşırtıcı bir gerçekle yüzleşmek zorundadır. 

Kasabada kuaförlük yapan genç bir kadın olan Maddy (Sofia Vassilieva) ise kısa süre önce hamile olduğunu fark etmiş ancak çocuğun babasının onu doğurmasını istemediğini öğrendikten sonra büyük bir bunalıma girmiştir. Yol kenarında bulunan bir motelde çalışan Meksikalı bir hizmeçi olan Ana ( Paz Vega) ise Amerikan rüyasının peşinde koşan, bu uğurda yasadışı bir göçmen olan nişanlısı Carlos (Yancey Arias) ile evlilik arifesinde olan bir kadındır. Bu sırada Bölgesel Acil Durum yetklisi olan Kim (Amy Smart), kasaba halkının son derece tehlikeli bir durumla karşı karşıya olduğunu ve kendilerini en kötü senaryoya hazırlamaları gerektiğini söylemektedir. Bu afet sırasında yolları kesişecek dört ailenin, felaketten kaçabilmeleri için sadece 13 dakikaları olacaktır.

Alternatif kaynakları nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız tıklayınız.

Reklamı Geç

Film hazırlanıyor, lütfen bekleyiniz...

Fragman
Sinema Modu
Filme Yorum Yaz
Filmin içeriğiyle ilgili detay vereceğiniz zaman spoiler içine alınız. [spoiler]filmin sonunda başrol ölmüyor[/spoiler]
Spoiler
Film Hakkındaki Yorumlar
Daha önce bu filme yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yapın!
Film Reytingleri